Age of Empires II HD takılıyor

Jr Master

Hectopat
Yer
Ankara
Steam'da yaz indirimine girince almak istedim fakat önce bakmak için oyunu internetten indirdim. Oyuna başlayınca ilk başta sorun yok her şey düzgün. Bir süre sonra oyunda takılmalar oluyor yani kasıyor bilgisayar.
Gittikçe ağırlaşıyor ve oyun bir süre sonra 20 saniye duruyor 1 saniye hareket ediyor. Neden böyle olduğunu anlamadım. Crysis 3'ü takılmadan oynuyorum ama AoE2 kasıyor. Bu sorun neden olabilir W8 problemimi yoksa ekran kartıyla mı alakalı anlamadım.
Oyunu alacağım ama alınca da böyle olursa para boşa gitmiş olacak.
Ne yapmam lazım?

Bilgisayar özellkleri
  • Amd HD6850 ekran kartı
  • 8GB RAM
  • Amd fx6100 işlemci

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uzun mu oldu ne:)
Aynı sorun bende de var ve nedeni şu diye tahmin ediyorum: Age of Empires 2 HD nin güçlendirilmiş AI'si. Çünkü Conquerors ile karşılaştırdığımızda AI kalitesi dışında (ve biraz grafik iyileştirmesi) değişen bir özellik yok. Bende ayarlar belli bi noktada olunca(harita boyutu large, difficulty hard) başta kasma olmuyor ancak yaklaşık 30 dakika sonra kasma başlıyor ve oyun ilerledikçe kasma artıyor. Bu botlarla oynanan her RTS tipi oyunda vardır (örneğin Company of Heroes). Nedeni ise zamanla botun kontrol ettiği birim sayısı ve aynı anda hareket eden birim sayısının fazla olması ve daha mantıklı hareketler yapması. Yani Crysis 3 te aynı anda 200 birim birden hareket etmiyor :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı