Age of History vasal devleti ilhak etmek

Daha çok ordu basmanız lazım korkutmak için.

Vasal devletin ekonomisi 200k benim ekonomim 40k.
Vasal devlet bagımsızlıgını yakında ilan edecek etti ancak oyunu kaydetmeden cıktım.

Hocam çok sağlam ordunuz olması lazım bir de bazı devletler ne yapsanda kabul etmiyorlar illa fethetmek lazım.

Fethetim koskoca Afrika'yı ona verdim ancak vasal devlet benden cok daha güclü benim ordularım ona hiçbir şey yapamaz. Sizce ne yapmalıyım.

(Hepsini yapmayacaksınız birini seçeceksiniz önerdiğim seylerin)

1) daha çok ordu basmanız gerek. Vasalınızın ekonomisi neyse onun yarısı kadar basınca genellikle kabul ediyorlar.

2) (hileli yöntem) sol üstteki ülke bayrağına basıp yazi yazma yerine "hi", sonra da "setarmy 999999" yazıp ilhak talebi yolladıktan sonra yine yazı yazma yerine gelip 999999 ordunun olduğu şehre basarak "hi", ardından "setarmy 0" yazarak kabul ettirebilirsiniz.

3) ilişkiniz ne kadar eksilerde ise o kadar zor kabul ediyorlar.

4) ilhak talebi yollamadan önce vasalınızdan alacağınız parayı 0 yapıp deneyebilirsiniz bu maddeyi denemedim ama illaki etkisi vardır diye düşünüyorum.

Vasal devletin ekonomisi 200k benim ekonomim 40k.
Vasal devlet bagımsızlıgını yakında ilan edecek etti ancak oyunu kaydetmeden cıktım.

Fethetim koskoca Afrika'yı ona verdim ancak vasal devlet benden cok daha güclü benim ordularım ona hiçbir şey yapamaz. Sizce ne yapmalıyım.

Hocam vasal devletten daha güçlü ekonomiye sahip olmanız lazım yoksa zor. Bence başka sizin gibi küçük ülkeler varsa onları fethederek ekonominizi güçlendirin. Daha sonra tekrar savaş açıp alırsınız.

Ültimatom ile ilhak edebilirsiniz ama eğer kabul etmiyorsa anlayınki ekonomi ordu ve teknolojik anlamda geri kalıyorsunuz bunları arttırdıktan sonra ilhak edebilirsiniz.

Geri
Yukarı