Ağır Abi F-4 Phantom

Hayır

Aksine TF-X'ler F-16'ların yerine gelecek.
Ya hocam biraz düşünün. F-4'ler ömrünü doldurdu ki F-16'lar kullanılıyor. F-16'lar yerine geçecek olan F-35'lerde çok pahalı, masraflı ve zahmetli olduğu için üretilen TF-X'lerde F-35 yerine geçecek. Yanlış anlamayın. .

Hocam bu oyuncu değişikliği mi birbirinin yerine geçsinler. F-4 avcı-bombardıman görevinde. F-16 önleme ve avcı görevindeki bir uçaktır. İkiside aynı zamanda aynı tarihlerde beraber görev yaptılar. İkisininde sırasıyla yerine yenilemeler mutlaka yapılacak. F-4 uçağının yerine F-35, F-16 uçağının yerine TF-X( ileri bir tarihte) yerleşecek. F-16'dan önce F-104 vardı mesela. F-4 onun yerine alınmadı ki.

Biz bir yere varamayacağız böyle. Uzar gider bu böyle. İyi sosyaller. . Ne olacaksa da hayırlısı olsun. Geri Vites anlamında değil yazdıklarım. .

Uzun süren araştırmalarım sonucunda, farklı farklı yerlerden ve kişilerden aldığım bilgiye göre;

Türk Hava Kuvvetlerine 2018, 2019'da katılacak olan F-35'lerin F-4 Phantom'ların ve F-16C Block 30'ların yerine geçeceğini öğrendim. Yani ikisini de kapsıyor. Filodaki F-16C, F-16D Block 40-50, 50+ uçaklar hizmetlerine devam edecek

İsteyen arkadaşlar benim gibi uzun bir araştırma yapıp aynı sonuca varabilirler

3.Resim 7.Ana jet üs komutanlığından mı acaba? Bizim komutanın uçağına çok benziyor. Allah rahmet eylesin, geçenlerde bir kazada hayatını kaybetti. Alta bir hatıra resmi ekliyim.

Dosya Ekleri

• 44.jpg
    313,4 KB · Görüntüleme: 101
Büyük ihtimal olabilir ama tam olarak filoyu bilemiyorum. Özel bir amaçla bu tip bir giydirme yapılmıştı bir tanıtım gibi sanırım.

Ben daha 2 3 aylıkken orada bir tören olmuştu, bu uçağı veya bununla aynı desenlere sahip bir uçağı özel bir çekici yardımı ile getirdiler. Gösterdiler öyle, sonra geri götürdüler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…