Ahşap doğramacı nasıl olunur?

WhatsTheMatter

Hectopat
Ahşap kapı ve pencere sistemlerine ilgim var. Yaşım 24. bu saatten sonra bu mesleği nasıl öğrenebilirim? İlla 15 yaşındayken sanayiye girmem mi lazımdı? Çıraklık eğitim merkezi bile 20 yaş üstü kişileri kabul etmiyor. Bu yaştan sonra da ustaların getir götürünü yapmak, bedavaya çalışmak vs. gururuma dokunur.

Yaşadığım yerdeki halk eğitim merkezinde bu tip bir kurs yok. Arıcılık, zeytin budama, nakış vesaire var.

İngiltere'de mesela Ableskills diye özel bir kurum var. Yaşın ne olursa olsun duvarcı, doğalgazcı, elektrikçi, fayansçı, ne istersen olabiliyorsun. Bizde böyle şeyler var mı? İnternetten araştırıyorum ama yok galiba.

Gibi yerlerden eğitim alabilir, kurslara katılabilirsin. Onun dışında bu meslekle uğraşan bir yere gidip çalışarak işi öğrenerek pişersin bu sektörde. Öğrenene kadar cuzi paralara çalışacaksın malesef bunu göze alman gerek. Sonuçta işi bilmiyorsun.

Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı 7'den 70'e eğitim,zanaat ve sanat programı kapsamında T.C Tarım Ve Orman Bakanlığının başlattığı ve yürütmekte olduğu böyle bir programı var. Link bırakıyorum orada gerekli bilgiler bulabilirsin.

Sırasıyla bilgi edinebileceğin linkleri bırakacağım. Akabinde Vilayet genelinde bir sürü yer buldum Bandırma/Panderma adında ki şehirde bu tarz iş kursları yoğunlukta.
1-)Link
2-)Link
3-)Link
4-)Link
5-)Link
6-)Link
7-)Link
8_)Link
9-)Link
10-)Link
Tek tek uğraşıp paylaştığınız için sonsuz kere teşekkür ederim. Minnettarım.
Ben araştırmadık yer bırakmadım sanıyordum ama meğerse görmediğim ne kadar çok şey varmış! Sağ olun.

Geri
Yukarı