Çözüldü Ahtlon 3000G Sistemde NVMe SSD Çalışmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yalancıyım

Picopat
Daha fazla  
Recep abi merhaba nasılsın sana bir soruyam. AMD ahtlon 3000G işlemci var 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD aldım çalışmadı. Neden acaba A320M S2H anakartım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın özellik sayfasında bu yazmakta:

Özetle diyor ki AMD Athlon serisi / 7. Nesil A serisi veya Athlon X4 APU kullanırsanız bu yuva M.2 SATA olarak çalışır. Çünkü bu işlemciler içinde Ryzen işlemciler kadar çok PCIe kontrolcü yok.
Anakartın özellik sayfasında bu yazmakta:

Özetle diyor ki AMD Athlon serisi / 7. Nesil A serisi veya Athlon X4 APU kullanırsanız bu yuva M.2 SATA olarak çalışır. Çünkü bu işlemciler içinde Ryzen işlemciler kadar çok PCIe kontrolcü yok.

Çözüm
Teşekkür ederim. Recep abi bana cevap verdiğin için. Bende iade edecek fakat yeni işlemci ve anakart alacağım ekran kartım RX6400 işlemci olarak i3 12100F ve anakart olarak B660M-E alacağım Recep abi sence iyi midir önerin varsa beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…