AI ile yapılmış ses modeli robotik çıkıyor

melihtunem

Picopat
Daha fazla  
Selam iyi geceler, Google colab Pro aracılığı ile eğittiğim AI ses modeli overtrain yapmamasına rağmen sesi robotik çıkarıyor. Seste aslında sorun yok ama alttan robota benzer ses çıkıyor diyelim. Programlar vasıtasıyla robotik sesi kaldırmak mümkün müdür? Araştırdım bulamadım. Bilgisi olan yardım ederse sevinirim iyi sosyaller.

NOT: Sesten kaynaklı olduğunu biliyorum diğer eğittiğim farklı ses modellerinde bir problem yok sadece istediğim bu robota benzer sesi kaldırmak.

Son düzenleme:
Merhaba,

Kullandığınız modeli belirli bir ses için eğitirken kullandığınız ses kalitesi, ses sayısı ve anlaşılabilirliği çok önemlidir. Bu yüzden modeli daha fazla kaynak ile eğitmeye özen gösterin ve eğitim sonunda veri setinize uygun parametreleri ayarlayarak, sesin daha doğal işlenmesini sağlayabilirsiniz.

İyi sosyaller.

Dümdüz konuşmadan aldığınız sonuç ile inişli çıkışlı konuşmadan ya da şarkıdan aldığınız sonuç aynı olmaz. Epoch'u da fazla ayarlarsanız çirkin ve robotik olur. Eğitimde farklı bir ses kullanıp deneyin. Düzeltmenin bir yolu yok.

Dümdüz konuşmadan aldığınız sonuç ile inişli çıkışlı konuşmadan ya da şarkıdan aldığınız sonuç aynı olmaz. Epoch'u da fazla ayarlarsanız çirkin ve robotik olur. Eğitimde farklı bir ses kullanıp deneyin. Düzeltmenin bir yolu yok.
Merhaba,

Kullanılan uygun veri seti ve parametrelerin ayarlanması durumunda, sesin daha doğal işlenmesini sağlanabilir.

İyi sosyaller.

Geri
Yukarı