AIDA64 Sıcaklık Değerleri

Sıcaklık neyse de o ekran kartında %50 fan hızı beni rahatsız ediyordu. O kartın sıcaklığa bağlı çıkan ses seviyesi yüksek ve o sesle oyun oynanmaz. Oynansa da asla zevk alınmaz. Kulaklıkla oynayabilirsin. Nasıl dayanıyorsun merak ettim.

Sıcaklık neyse de o ekran kartında %50 fan hızı beni rahatsız ediyordu. O kartın sıcaklığa bağlı çıkan ses seviyesi yüksek ve o sesle oyun oynanmaz. Oynansa da asla zevk alınmaz. Kulaklıkla oynayabilirsin. Nasıl dayanıyorsun merak ettim.
Nasıl yani kanka ne yapabilirimki ekran kartı kendisi ayarlıyo msi afterburden

Rica ederim, sıcaklıklar ne zaman aşırı değerlere çıkarsa o zaman macun değişimi yap.
Mesela 80-85 olursamı değiştireyim?

Bak kardeşim 4 tane kartım oldu senin o kartından. Yanlış hatırlamıyorsam kartın %70'lerdeki fan hızı 2000 küsür RPM'le dönüyor. Benim de o seviyelere ulaşıyordu. Ben de yaşadım GTA'da ve diğer oyunlarda bildiğin uçak sesi. Peder bu nasıl bir ses diyordu. Ek olarak belki fark etmişsindir denize girdiğinde patlama sahnelerinde ani şekilde fan sesi hemen artıyor. Ben otomatik kalmasından yanayım yine de. Öbür türlü fanı kısarsan sıcaklık artacak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı