AIDA64 Stress Test Sonuçları

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Test sonuçları aşağıdaki gibidir.
İşlemci, Ryzen 5 2600X.
Stok soğutucu bulunmakta. Sistem 7 Ekim 2018 tarihinde toplandı ve o zamandan beri üzülerek söylüyorum temizlik ve macun değişimi yapılmadı.
Planım yeni bir CPU soğutucu alıp termal macun yenilemek.
Siz ne düşünüyorsunuz?

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun değiştir, oyunlarda hangi değerlerde CPU ve GPU?
Henüz oyun testi yapmadım. Birde sorum var, fanlar doğru yöne bakıyorlar mı? İçime bir kurt düştü.
Ayrıca yeni bir CPU soğutucu ve MX 4 macun almayı düşünüyorum. Bu konuda ki tavsiyelerinizi de bekliyorum hocam.
Saygılarımla.
200e919c-10dd-4f28-8036-ee3760703b4c.jpg
d2bcb1b9-6850-4741-920b-d03f45b4c125.jpg

Yönler doğru. Kum ocağında mı çalışıyor bu kasa?
Kasanın ön paneli mesh mi? Temizledikten ve macun değişiminden sonra yine ısınma devam ederse kasayı değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.

Yönler doğru. Kum ocağında mı çalışıyor bu kasa?
Kasanın ön paneli mesh mi? Temizledikten ve macun değişiminden sonra yine ısınma devam ederse kasayı değiştirmeyi de düşünebilirsiniz.
Hocam sistem masanın üzerinde duruyor aslında bence uzun süreli bakımsızlıktan kaynaklı. Kasanın önü mesh evet.
Kasa şu; kasa.
Ayrıca MAX 300 TL kule soğutucu ve termal macun tavsiyelerinize de açığım.

Benim 2011'den beridir kullandığım sistemimin 12 veya 13. temizliğini yapmış bulunmaktayım. Güç kaynağının içini görmeliydiniz(2011'den beri açılıp temizlenmemiş. Garantisi de devam ediyorsa kesinlikle açmayın.) bağımsızlığını ilan etmiş bir sürü toz zerreciği.
Yeni bir termal macun sipariş ettim ve baştan aşağı işlemci fanından güç kaynağına kadar temizledim.
Benim sana tavsiyem güzel bir şekilde temizlersen CPU sıcaklığın yeteri derecede inecektir. Benim işlemcim i3-3220 3.30GHz 80-85 dereceden aşağıya inmeyen bir sıcaklığı vardı şu anda en fazla 68-69 arası bir sıcaklık var sistemin gayet hoş iyi günler.🙂

Benim 2011'den beridir kullandığım sistemimin 12 veya 13. temizliğini yapmış bulunmaktayım. Güç kaynağının içini görmeliydiniz(2011'den beri açılıp temizlenmemiş. Garantisi de devam ediyorsa kesinlikle açmayın.) bağımsızlığını ilan etmiş bir sürü toz zerreciği.
Yeni bir termal macun sipariş ettim ve baştan aşağı işlemci fanından güç kaynağına kadar temizledim.
Benim sana tavsiyem güzel bir şekilde temizlersen CPU sıcaklığın yeteri derecede inecektir. Benim işlemcim i3-3220 3.30GHz 80-85 dereceden aşağıya inmeyen bir sıcaklığı vardı şu anda en fazla 68-69 arası bir sıcaklık var sistemin gayet hoş iyi günler.🙂
Hocam hava kompresörü alıp temizleyeceğim. Elim ile sadece CPU kısmına müdahale edeceğim, en sağlıklısı ve güvenilir olanı sanırım bu yol.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

Termal macun olarak CoolerMaster MasterGel Reguler Termal Macun tavsiye edebilirim.
Temizlik işlemi ve macun değişimi sonrası Aida64 testini tekrar yapın. Hemen soğutucu vs almayın.

Daha önce sıvı soğutucu için bir konu açmıştım. Arada sorunlar çıktı ve R7 3700x aldım. Stok soğutucusunu (Wraith Prism RGB) bir kere sisteme bağlayıp 2-3 saat kullandım. Bir daha da kutudan çıkmadı.
Temizlik sonrası ısı değerleriniz yine yüksek çıkarsa ve soğutucu değiştirmek isterseniz aklınızda bulunsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı