AIDA64 stress testi yararlı mı zararlı mı?

Arkadaşlar stress testi yaklaşık 10 dakika'dır yapıyorum o da aldığım değerlerin aynısı çıktığı için fazla beklemedim

İşlemcim ısım: 71 (%100 kullanıyordu)
Ekran kartı ısım: 75 (ekran kartını stress test yapma dediniz ama dayanamadım yaptım )

Bu Değerler İyi mi ?
Bence ekran kartını Kombustor programından ve ayrı olarak yapın yani diğer testler kapalıyken.

İşlemci ve ekran kartı birlikte çalışıyorsa sıcaklıkta sıkıntı yok gibi, frekans değerleri var mı? Direkt videodaki gibi HWiNFO'yu ekran kartı bilgilerini gösterecek şekilde SS alman en yararlısı olur. Bir de donanımın, laptop modelin ne?

HP 15 BW019NT

CPUID HWMonitor diye uygulama var işlemci kullanımı 3.6 GHz'de çalışıyordu.
Bence ekran kartını kombustor programından ve ayrı olarak yapın yani diğer testler kapalıyken.

Bu arada kankam ekran kartı yüksek performans da değil pili optimize Et'de eğer yüksek performansa alırsam 3 dk sonra zaten direk 90'a geliyor.

Son düzenleme:
HP 15 BW019NT

CPUID HWMonitor diye uygulama var işlemci kullanımı 3.6 GHz'de çalışıyordu.

Bu arada kankam ekran kartı yüksek performans da değil pili optimize Et'de eğer yüksek performansa alırsam 3 dk sonra zaten direk 90'a geliyor.
Bilgisayarınızın temizlik ve macun değişimi gelmiş olabilir o zaman. :)

Bilgisayarınızın temizlik ve macun değişimi gelmiş olabilir o zaman. :)

Ekran kartı açısından hep bu ısınmayı yaşıyordum zaten işlemci açısından bence daha gelmediğini düşünüyorum bence yeni PC almanın zamanı geldi ama dolar 74567654 olduğu için en iyisi bu PC'de Minecraft oynamak.

Geri
Yukarı