Ailem beni zorla çalıştırıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam arkadaş okumak istiyor ise?

Okumak istiyor ise abiside engel olamaz zaten hocam, sadece ileride yaşayacağı artılardan bahsettim. Ülkemizin durumu belli o anlamda söyledim. Okuyacaksa değil abisi sülalesi engel olamaz zaten.

Abin iyiliğini düşünüyor belki. Notların cok düşükse ve isteksizssen abine bir sans ver onu sinirlendirme. Abine din ve iman hakkında konuşurken daha dikkatli olmasını söyle lütfen.

Okumak sadece para almak değildir, Bilim ve kültür öğrenmektir Fizik öğrenirsin, Kimya öğrenirsin, Matematik öğrenirsin, Edebiyat öğrenirsin, Biyoloji öğrenirsin, Felsefe öğrenirsin.

Abinin senin kötülüğünü düşüneceğini sanmıyorum fakat LGS notun çok düşükse çalışman daha iyi olur. Eğer onun yaptırdığı işi beğenmiyorsan yakın yerlerde daha çok beğenebileceğin başka bir iş bulmaya çalış. Abinle konuşup 2500TL'yi bölüşmenizi söylersen belki seni motive edebilir bu süreçte. İnşallah hayırlısı olur senin için

Yetkiyi gözüne kestirip bilgi edinmeye başlarsan bilgin de olur yetkin de. Ülkenin geneline göre yaşamaya çalışırsanız o genellemenin içinde kalırsınız. Hedefi olan bunu yapmak isteyen 2. 3. kişileri kendisine bahane etmez ya yolun sonuna kadar gider olursa olur olmazsa en azından denedim diyebilir. Okuma oranını düşüren kitleden olabilirsiniz lakin azınlıkta olmak da sizin elinizde. Niyet edip eyleme geçirme meselesi bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…