Ailem Montaja İzin Vermiyor Nasıl İkna Ederim ?

Batuhan05

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Amcam bana bilgisayar alacakmış. 5000TL'ye bilgisayarcıdan parçaları alacağız. Ben istediğim parçaları adam getirecek adam montajlayacak kargoyla gönderecek ben aileme diyorum. Kargoda bir şey olur adam güzel yapamaz diyorum. Bana sen ne anlarsın parçadan montajdan. Sen adama söyle 5000TL'ye sistem toplasın diyorlar. Sizce ne yapmalıyım? Siz buraya 5000TL Monitör dahil sistem önerin. Ben bilgisayarcıya bu konuyu açıp okuturum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce Hangisini Almalıyım ?

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı 1.PNG

Teknostorelardan al, bilgisayarcıya toplatmak devri değil.

Anlasalar söylüyorum bizi kazıklayacak diyorum. Adamın başka işi gücü yok bizimi kandıracak diyorlar.

Eki Görüntüle 88982 Eki Görüntüle 88983

Anlasalar söylüyorum bizi kazıklayacak diyorum. Adamın başka işi gücü yok bizimi kandıracak diyorlar.

100 Lira için milletin birbirini öldürdüğü devirde 5000 TL gibi bir paraya kazıklamayacak sanıyor ailen herhalde. Neyse, belirttiğim sistemle yakın, hatta aynı gibi senin paylaştığın sistemler. Tek tavsiyem ekran kartınızı ''Galax GTX 970 HOF'' olarak değişin.

Ailenin sözünü dinle. Sonra bir parça arızalı çıksa bile, seninle alakası olmadığı halde suç sana kalır. :)

Ailenin sözünü dinle. Sonra bir parça arızalı çıksa bile, seninle alakası olmadığı halde suç sana kalır. :)
Mantıklı.

Eki Görüntüle 88982 Eki Görüntüle 88983

Eğer kandırılmak istemiyor isen adam sistemi topladığında bilgisayarcının yanında sistemin özelliklerini bana sayıp bilgisayarın içinden bir program veya kasayı açıp gösterir misin? Kardeşim diyeceksin. Vatan bilgisayardan bir fiyat listesi çıkart ve eğer fiyat oradakinden pahalı ise hiç riske atma derim kazık yeme riski %90 olur fiyat vatan bilgisayar da olan fiyat tan fazla ise. Tavsiyem bu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı