Ailem Şirketi İçin İşletme Okumak Mantıklı Mı?

Makaleler
9
Yer
Detroit
Ailemin 10+ senedir mevcut işlettiği bir dükkan var. Üstüne yurt dışına da ihracat yapıyoruz. Bunu devam ettirmek için, bu ticaret işini daha iyi kavrayabilmek için işletme okumak mantıklı mı? Bana sorarsanız ilgi alanımdır ve isterim. Düşünceleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgi alanınız nedir bilmiyorum ama bence uluslararası ticaret okuyun işletme okumaktan daha çok bilgi sahibi olursunuz. Eğer illa işletme okuyum diyorsanız açıköğretimle birlikte ikisini birden okuyabilirsiniz.

İlgi alanınız nedir bilmiyorum ama bence uluslararası ticaret okuyun işletme okumaktan daha çok bilgi sahibi olursunuz. Eğer illa işletme okuyum diyorsanız açıköğretimle birlikte ikisini birden okuyabilirsiniz.
Hocam iki bölüm arasındaki fark ne? İşletmede pratik eğitimi olduğu için tercih edesim var. Örneğin iktisat bölümü pratikten ziyade bilim, daha çok ekonomist olmak isteyenlere hitap ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam işletme şu an kesin istiyorum ama psikolojiye de talibim, yan dal veya çift ana dal yaparak okumayı düşünüyorum. İşletme kazanıp, sonra aynı üniversitenin psikoloji bölümünden yan dal/çift ana dal yapmam mümkün mü? Sanırım 2. eğitim senesinde eğer puanım 3+ olursa yapabiliyorum ama size sormak istedim.

Hocam iki bölüm arasındaki fark ne? İşletmede pratik eğitimi olduğu için tercih edesim var. Örneğin iktisat bölümü pratikten ziyade bilim, daha çok ekonomist olmak isteyenlere hitap ediyor.

İşletme bölümünün derslerindeki teknik konular daha kolay ve anlaşılabilir olacağından açık öğretim eğitimi ile halledilebilir.

Sizin konumunuzda ihracat yaptığınızdan dolayı uluslarası tiacret okumanın daha avatajlı olacağını düşünüyorum.

Okul size teorileri ve temellerini (kanunlar hükümlülükleri) öğretir. Uygulama ise çalıştığı kurum ve kişinin kendi tecrübesi ile deneyimlerine dayanır.

Geri
Yukarı