Ailemin teknolojiye bakış açısı

Babanızın haklı yönleride var haksız yönleride. Bilgisayar hakkında bildiği şeyler 90'larda ve 2000'lerde kulaktan kulağa aktarılan saçma sapan bilgiler. Ama orta yaşlı türk erkeğinin durumu da malum. Haftada 60 saate kadar iş, eve gel, yat, kalk yine git işe. Oğlunu görüyor bilgisayar başında korkuyor kötü bir şey olacak. Sana tavsiyem baban ile daha fazla vakit geçirmeye çalışmak.

Yanlış anlama lütfen. Eski kafa yapıları genellikle böyle oluyor. Sadece bu konularda değil başka konularda da karşı çıkabilir. Kendi bünyesinde ne doğruysa sadece onu söylerler. Maalesef değiştirmek mümkün değil 🙂.
Babamı çok seviyorum zaten benim iyiliğimi düşündüğünü de biliyorum ama insan ister istemez sinirlenebiliyor böyle bir durumda. Tabii ki sinirimi içime atıyorum üzerimde o kadar emeği var ona göre doğru olan bu ise ne desem durum pek değişmeyecek :)

Yani bende lisede 3 senedir 90 dan aşşağı ortalama getirmedim.
O zaman babanın zihniyetiyle ılgili (yanlış anlaşılmasın). Geçmişte teknoloji ile haşır neşir olmayan veya azcık dahi yüzüne bakmıyan insanlar şimdiki teknolojinin gereksiz olduğunu düşünüyor. Maalesef hiç bir güç bu zihniyeti yıkamaz :(.

Yaşın kaç bilmiyorum da 18 falan yaşındaysan söyle "ben bireyim artık biliyorum kendi sorumluluklarımı" tarzında bir konuşma yaparsan anlayış göstereceklerini düşünüyorum. Baban teknolojiye çok hakim değilse bu durum normal bence haliyle boş boş anlamsız ekrana baktığını düşünebilir işte iyiliğini düşünüyor.

Benim babamda pc başında oyun oynarken gördüğünde der, "hala çocuk gibi oyun mu oynuyorsun?" şeklinde.. çocuk işi falan sanıyor adam ne bilsin e-spor falan işte :) Sonuçta iyiliğinizi düşünüyorlar kırıcı olmadan konuşmayı deneyebilirsin.

Konuş işte baba böyle böyle hani fazla oynamıyorum bu kadar uyarmana gerek yok azarlarin hoşuma gitmiyor ne kadar oynamam gerektiğinin farkındayım falan gibisinden. Derslerim zaten düzgün diyorsun daha ne. Böyle çözebilirsin. Diyaloğu sen olusturursun. Bu arada babanda babamı gördüm söyleyim. Benimki de boyle. Akşam 7 de işten gelir aynı konuşmalar vs aramızda geçer :D. Ben durumu şöyle aza indirdim. Benimkinin sorunu hani fazla oyun oynamam vs değil. İşten geldiğinde diyor gel beraber az bizle otur sohbet muhhabnet yani. Oda haklı çalışma saatleri fazla çok görüşemiyoruz bundan kaynaklı.

Yaşın ve okul hayatın bitince karışmazlar. Eskiden ergen veya yeni erişkin yaşta aynı durumlar vardı. Şimdi sabah'tan akşam'a otururum, bir problem yaratmazlar. İş hayatın olunca daha rahatsın bu konuda. Çok takma, ileride karışmalarını özlersin:)

Geri
Yukarı