AiO PC de işlemci değişir mi?

emirsedatkya

Centipat
Daha fazla  
Lenovo ThinkCentre E93Z kullanıyorum. İşlemcisini yükseltebilir miyim? Eğer yükseltebilirsem hangi işlemciler uyar?
İşlemci: Intel Core i5 4430S.
Ekran kartı: Intel HD Graphics 4600.
RAM: DDR3L 2x8 1600 MHz.

Dosya Ekleri

• e93z_aio_ug_tr.pdf
    3,2 MB · Görüntüleme: 121

Dosya Ekleri

• 20230515_182156.jpg
    20230515_182156.jpg
    130,8 KB · Görüntüleme: 14
  • 20230515_182118.jpg
    20230515_182118.jpg
    225,6 KB · Görüntüleme: 14
Bu siteye göre 150W. Çok sınırda. İşlemci değiştirmedeki amaç nedir merak ettim? Eğer oyunsa çok ufak değişebilir. Cidden ufak.
Günlük kullanımda yavaşlama işlemciye bağlı değildir. En azından sizin sistem için.

Oyun için değiştirmek istiyorum.

Bu siteye göre 150W. Çok sınırda. İşlemci değiştirmedeki amaç nedir merak ettim? Eğer oyunsa çok ufak değişebilir. Cidden ufak.
Günlük kullanımda yavaşlama işlemciye bağlı değildir. En azından sizin sistem için.

Oyun için değiştirmek istiyorum.
Hocam dahili GPU çok zayıf. Rekabetçi oyunlarda bile çuvallayacaktır. Tam göremedim ama PCI Express yuvasına ekran kartı taksanız bu sefer de PSU besleyemeyecek. PSU'yu yükseltmeye çalışsak sığmayacaktır. Kesme biçme işi daha da uzayacak ve zorlayacaktır. Sonuçta vidalarla PSU'yu sabitlemek de gerek.

Sözün özü hiç karışmayın bence. Memnun değilseniz satıp masaüstü sisteme geçin. Yer yoksa da Mini ITX sistem toplanabilir.

Satmayı düşünüyordum zaten. Neyse teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Yeni sisteme geçmekten başka çare kalmadı.
Hocam dahili GPU çok zayıf. Rekabetçi oyunlarda bile çuvallayacaktır. Tam göremedim ama PCI Express yuvasına ekran kartı taksanız bu sefer de PSU besleyemeyecek. PSU'yu yükseltmeye çalışsak sığmayacaktır. Kesme biçme işi daha da uzayacak ve zorlayacaktır. Sonuçta vidalarla PSU'yu sabitlemek de gerek.

Sözün özü hiç karışmayın bence. Memnun değilseniz satıp masaüstü sisteme geçin. Yer yoksa da Mini ITX sistem toplanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı