AiO Soğutucular PWM mi? Pompa devri nasıl olmalı?

Unstained

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AiO pompalar için sormak istediğim sorular var. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

1) Pompa devrini düşük ya da yüksek kullanmanın ömrüne bir etkisi olur mu?
2) Bu pompalar PWM mi? Sıcaklığa göre devri sürekli değişerek çalışır mı? Pompanın bu şekilde çalışmasında bir sıkıntı olur mu? Sürekli devir değişmesi pompa ömrünü kısaltır mı?

Bunları sormamın sebebi H100I GTX'te iCUE uygulamasında pompa için 2100 ve 3100 olmak üzere 2 kademe vardı. Şimdi aldığım Galahad soğutucu fanını kasa fan girişine taktım anakartımda pompa girişi olmadığı için. Pompayı istediğin devire alabiliyorsun gördüğüm kadarı ile. Farklı devirlerde çalıştırmak sorun olur mu diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) Pompa orta-yüksek arası çalışırsa iyi olur. Düşükte çalıştırırsanız sıvı daha yavaş döneceği için sıcaklık artar.
2) Marka/modele bağlı, iCUE için yüksek tavsiye ediliyor. Fanların da sesi rahatsız etmeyeceği kadar yüksek devirde çalışması iyi olur. Ömrünü etkileyeceğini düşünmüyorum. 😁

1) Pompa orta-yüksek arası çalışırsa iyi olur. Düşükte çalıştırırsanız sıvı daha yavaş döneceği için sıcaklık artar.
2) Marka/modele bağlı, iCUE için yüksek tavsiye ediliyor. Fanların da sesi rahatsız etmeyeceği kadar yüksek devirde çalışması iyi olur. Ömrünü etkileyeceğini düşünmüyorum. 😁
Anladım, ben şimdilik en yüksekte çalıştırıyorum ses var mı yok mu emin olamadım bir ses var ama fan mı pompayı netleştireceğim, pompa ise devrini biraz düşüreyim istiyorum AI Suite uygulaması ile. Pompanın devrini arada bir değer yaparsak sorun olur mu emin olmak için açmıştım konuyu, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı