Airfiber Nasıldır?

Mustafa3838

Centipat
Merhabalar. Airfiber hakkında bilgisi olanlar veya kullanananlar yardımcı olabilirler mi? Güvenilir mi, hava şartlarından dolayı internet hızında düşüş oluyor mu vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
Basitçe anlatmak gerekirse güçlü bir Modem ve senin evinden güçlü bir anten ile ona bağlanan Router'dan ibaret bir sistem, kötü hava şartlarından oldukça etkilenir, internet'te farklı isimlerle farklı bölgelerde bu hizmeti sunan birçok firma hakkında paylaşımlar var araştırıp müşteri yorumlarını inceleyebilirsin, eğer evinde altyapı yoksa bu sistem yerine Turkcell Superbox Sınırsız 4.5G ev interneti hizmeti daha iyi bir seçim olacaktır.

Aynı sistemle çalışan "FiNet" adlı sağlayıcıyı kullanıyorum. Sanıldığı gibi kötü havalarda çok fazla etkilenmiyor. 2 gün kesintisiz kar yağdığında bile problemsiz kullandım. Tek sorunu oyunlarda ping olabiliyor.

Güvenilirmi peki. Girdiğimiz siteleri felan görebilirlermi?
Hayırdır, girdiğiniz siteleri görmeleri sizi neden tedirgin ediyor ki, enteresan. Girdiğin siteleri isterlerse Telekom, Süperonline görür. Çünkü bunların baz istasyonlarını kullanarak hizmet veriyorlar. Airfiberde televizyon çanak anteni gibi bir anten çatıya monte edip, çatıdan sizin eve kablo indiriyorlar, kendi modemlerini takıyorlar. Anten, baz istasyonundan sinyal alıyor. Sinyal kalitesi, bsz istasyonuna yakınlığınız, istasyonun yoğun olup olmaması çok önemli.

Hayırdır, girdiğiniz siteleri görmeleri sizi neden tedirgin ediyor ki, enteresan. Girdiğin siteleri isterlerse Telekom, Süperonline görür. Çünkü bunların baz istasyonlarını kullanarak hizmet veriyorlar. Airfiberde televizyon çanak anteni gibi bir anten çatıya monte edip, çatıdan sizin eve kablo indiriyorlar, kendi modemlerini takıyorlar. Anten, baz istasyonundan sinyal alıyor. Sinyal kalitesi, bsz istasyonuna yakınlığınız, istasyonun yoğun olup olmaması çok önemli.
Beni tedirgin etmiyor. Sadece ttnet, superonline gibi firmalar bilindik firmalar oldugu icin kişisel verilerin gizliligi konusunda tedirgin ettirmiyor. Benim asıl sormak istedigim yeri geliyor bankacılık işlemleri yapiyoruz veya sosyal medya kullaniyoru bunlarla ilgili sorun olurmu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı