AirPods Pro Şarj Problemi

cmbmgs1905

Decapat
Daha fazla  
Herkese Merhabalar. Kullandığım AirPods Pro'da şöyle bir problem yaşıyorum. AirPods'u kutudan çıkarıp kullanmaya başladığımda AirPods'ların şarjı %100 ve kutunun şarjı %80 idi. AirPods’u bir süre kullandıktan sonra şarjı %70’e düştü AirPods'ları kutusuna koyup 5-10 saniye sonra tekrar çıkardığımda şarjlarının birden %12 olduğunu gördüm. Sıfırlama işlemi yaptım ve ertesi gün tekrar kutudan çıkarıp kullanmaya başladım AirPods şarj seviyesi yine %100'dü bir süre kullanımdan sonra %60 seviyesine geldi kutuya koyup 5-10 saniye sonra çıkardığımda %8 görünüyordu. Önceden böyle bir şey yaşayan var mı, bu problemi nasıl çözebilirim?

Bazen öyle hatalar olabiliyor ancak şarjları 12 göründükten sonra kulaklıkları kutudan çıkartıp takınca olması gereken şarjları görünmüyorsa bir problem var demektir. Çözüm olarak daha önce yapmadıysan kutunun ve AirPods'ların şarjını bitir yani önce kutunun şarjı 0'a gelene kadar kullanacaksın. Bir hafta veya iki hafta sürer belki de bunu yapman kutunun şarjı bitince kulaklıkların şarjı bitene kadar istediğin sürede (yani tek seferde bitirmeye çalışma ne kadar süre gidiyorsa) onları da kullanıcaksın onlar da artık 0 olduğunda kulaklıkları kutusuna koyup şarja takıp fullendikten yarım saat sonra falan çıkarıcaksın bu işlem AirPods'lardaki şarj sorunlarını gideriyor büyük olasılıkla benimkini de zamanında düzeltmişti. Ama genel olarak AirPods animasyonlarının ve oradaki pil yazılarının zaman zaman hatalı olduğunu da hesaba katman lazım en küçük olayı sorun yapmamak lazım.. Bu arada bu şarj bitirme olayını kesinlikle dene ama eğer cihaz bir haftalık falansa ve Amazon'dan aldıysan iade edip bir daha almak daha garanti olur. Amazon dışından aldıysan da dediğim olayı denedikten sonra devam ederse Apple Store'a git yardımcı olurlar.

Son düzenleme:
Bazen öyle hatalar olabiliyor ancak şarjları 12 göründükten sonra kulaklıkları kutudan çıkartıp takınca olması gereken şarjları görünmüyorsa bir problem var demektir. Çözüm olarak daha önce yapmadıysan kutunun ve AirPods'ların şarjını bitir yani önce kutunun şarjı 0'a gelene kadar kullanacaksın. Bir hafta veya iki hafta sürer belki de bunu yapman kutunun şarjı bitince kulaklıkların şarjı bitene kadar istediğin sürede (yani tek seferde bitirmeye çalışma ne kadar süre gidiyorsa) onları da kullanıcaksın onlar da artık 0 olduğunda kulaklıkları kutusuna koyup şarja takıp fullendikten yarım saat sonra falan çıkarıcaksın bu işlem AirPods'lardaki şarj sorunlarını gideriyor büyük olasılıkla benimkini de zamanında düzeltmişti. Ama genel olarak AirPods animasyonlarının ve oradaki pil yazılarının zaman zaman hatalı olduğunu da hesaba katman lazım en küçük olayı sorun yapmamak lazım. Bu arada bu şarj bitirme olayını kesinlikle dene ama eğer cihaz bir haftalık falansa ve Amazon'dan aldıysan iade edip bir daha almak daha garanti olur. Amazon dışından aldıysan da dediğim olayı denedikten sonra devam ederse Apple Store'a git yardımcı olurlar.

Aslında iPhone üzerinde %12 olarak görünmesinin hatalı olabileceğini düşünmüştüm çünkü %12 göründükten sonra kutuya koyduğumda %100 olması çok kısa zaman alıyor. Amazon dışında bir mağazadan yakın zamanda aldım kulaklığı ve dediğiniz gibi henüz hiç sıfırlanmadı ne kutunun ne de kulaklıkların şarjları. Sıfırlama yöntemini deneyeceğim sonrasında problem devam ederse Apple’dan destek almaya çalışırım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Aslında iPhone üzerinde %12 olarak görünmesinin hatalı olabileceğini düşünmüştüm çünkü %12 göründükten sonra kutuya koyduğumda %100 olması çok kısa zaman alıyor. Amazon dışında bir mağazadan yakın zamanda aldım kulaklığı ve dediğiniz gibi henüz hiç sıfırlanmadı ne kutunun ne de kulaklıkların şarjları. Sıfırlama yöntemini deneyeceğim sonrasında problem devam ederse Apple’dan destek almaya çalışırım. Teşekkür ederim cevabınız için.

Dediğin olayı bir kere falan yaşamıştım 80 civarı şarja taktığım kulaklığı 15'te falan buldum sonra tekrar Full gösterdi hemen ama sürekli olan bir şey değil bende bir kere oldu 5 aydır falan var kulaklıklar.

Bu sorun bende de var kulaklık mı sorunlu, şarj yüzdesinin göstergesinde mi emin olamadığımdan servise de götüremedim, bu konu hakkında gelişme var mı veya önerileriniz?

Artı -1 Eksi
AirPods Pro'nun kutusu kapalı dahi olsa Apple cihazlarınıza bağlanma gibi bir problemi var.
Daha önce bağladığınız telefon veya bilgisayarınıza siz kullanmadığınız zamanlarda anlık bağlantılar yapıp kopuyor ve bunu tekrar tekrar yapıyor.
Bu bağlanıp kopma tekrarlandıkça şarjı da yavaş yavaş tükeniyor.

Geri
Yukarı