AirPods vs Sennheiser Momentum True Wireless

ArdaM

Hectopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Selam, Amerika'da yaşayan bir akrabam Eylül gibi Türkiye'ye gelirken hediye bir kulaklık getirecek. Bir Android kullanıcısı olduğumdan düne kadar Sennheiser Momentum True Wireless modelinde karar kılmıştım ama yine aynı aylarda, Eylül gibi iPhone 11'e geçmeye karar verdim. İki kulaklığın fiyatı gayet yakın ve ikisi de üst düzey kulaklıklar. Her türlü memnun kalacağımı biliyorum. Sennheiser'ın ses kaliltesi daha iyiymiş ama Apple ekosistemine geçmek istediğimden ve kullanışlılık açısından gönlüm AirPods'tan yana gibi. Sizin de görüşünüzü almak isterim, şimdiden teşekkürler.
Not: AirPods'un fiyatı $160, Momentum'un fiyatı $150. Hediye geleceğinden çok önemi yok, o civardaki her kulaklığı alabilirim.
1625055415628.png
1625055424522.png

Üstat kulaklıklarla yatıp kalkarım AirPods'da kullandım ama şu anda Sennheiser momentum true Wireless kullanıyorum. Apple kullanıcısıyım AirPods'lar tak çıkar bağlan şarj durum vb. yazılımsal olarak görselde eco sistemde evet daha güzel ama seste kim ne derse desin momentum kulaklıklar daha iyi e düşündüğün zamanda bağlanmayı bir kez yapıyorsun bir daha uğraşmıyorsun sarjın durumana telden bakmak yerıne bildirim sesı almakta yeterlı zaten Bluetooth simgesinin yanında sarjını gösterıyor kulaklığın asıl amacı doğru detaylı seslerdır görsel şölenler ikinci iş. :)

Sennheiser tokatlar her konuda.
Amazon'da stok geldiğinde belki $200'a AirPods Pro da alabilirim bu arada.
Ses kalitesi olarak Sennheiser'ın daha iyi olduğunu biliyorum ama hem Apple ekosistemi kuracağımdan hem rahatlığından hem tasarımından AirPods'lar daha çok ilgimi çekiyor.
Üstat kulaklıklarla yatıp kalkarım AirPods'da kullandım ama şu anda Sennheiser momentum true Wireless kullanıyorum. Apple kullanıcısıyım AirPods'lar tak çıkar bağlan şarj durum vb. yazılımsal olarak görselde eco sistemde evet daha güzel ama seste kim ne derse desin momentum kulaklıklar daha iyi e düşündüğün zamanda bağlanmayı bir kez yapıyorsun bir daha uğraşmıyorsun sarjın durumana telden bakmak yerıne bildirim sesı almakta yeterlı zaten Bluetooth simgesinin yanında sarjını gösterıyor kulaklığın asıl amacı doğru detaylı seslerdır görsel şölenler ikinci iş. :)
Çok ikilemde kaldım ya. Keşke deneyebilsem bir yerde :D

Amazon'da stok geldiğinde belki $200'a AirPods Pro da alabilirim bu arada.
Ses kalitesi olarak Sennheiser'ın daha iyi olduğunu biliyorum ama hem Apple ekosistemi kuracağımdan hem rahatlığından hem tasarımından AirPods'lar daha çok ilgimi çekiyor.

Çok ikilemde kaldım ya. Keşke deneyebilsem bir yerde :D

Ses olarak kendin anlıcaksın momentum daha iyi olduğunu. Ama AirPods'u açınca ekranda çıkan ismine kayıtlı AirPods'u görünce kalbinde kelebekler uçuşucak ve kesin onu seçeceksin :) ikisi de güzel ama sesin ustası Sennheiser 👍

Ses olarak kendin anlıcaksın momentum daha iyi olduğunu. Ama AirPods'u açınca ekranda çıkan ismine kayıtlı AirPods'u görünce kalbinde kelebekler uçuşucak ve kesin onu seçeceksin :) ikisi de güzel ama sesin ustası Sennheiser 👍
Teşekkür ederim. 1-2 video daha izledim ve Momentum'dan maalesef vazgeçtim. Kutusu çok büyük ve kaba duruyor, bir de Momentum 1'de Battery Drain sorunu çıkabiliyormuş. Cihaz yurt dışından geleceğinden garantisi veya değiştirme şansı olmayacak. İşimi sağlama almak istiyorum. Ayrıca daha pratik, cebe rahat sığacak bir model arıyorum 🤣 şu an biraz da AirPods Pro'ya yöneldim, fiyat sorun olmazsa onu alacağım, olursa muhtemelen düz AirPods'u.

Geri
Yukarı