Airties AIR5453 vs ZyXEL VMG3312-B10B

dwyan3

Hectopat
Benim şu anda halihazırda kullandığım modem Airties AIR5453 ve paket değişikliği sebebiyle kullanmış olduğum servis sağlayıcısı bana ZyXEL VMG3312-B10B tedarik etti. Sizce bu iki modemden hangisini kullanmalıyım? İkisi de 300 Mbps olması lazım.

Bende yeni VDSL modeme geçtim ve senin söylediğin modemi taktı gitti adam. Bizim eski ADSL modemlere göre baya güzel olduğu için sesim çıkmadı ama eğer TT net'den alacaksan zaten sözleşme gereği ellerinde olanı takıyorlar genelde Zyxel ve TpLink oluyor. Güzel bence ya bozulmazsa sıkıntı yok çekimi filan benim külüstür modemime göre bir diş farketti. Bizim evin hiç çekmeyen noktasında bir diş çekmesi beni mutlu etti en azından rahatlıkla sayfa açıyorum artık orada. Zyxel yerine Tp Link verirlerse alabilrsin. Zyxel hakkında bir kaç kötü deneyimim oldu ve servis sağlayıcısında teknisyen bi abim var oda Zyxel modem çok değiştirmeye gidiyoruz dedi bana yani Tp Link öneriyordu seçenekler sınırlı olduğu için. Bir sor istersen TP Link ya da Airties alabilir miyim diye çoktan kurulumu yapıp gitmedilerse.

İki modemde beş para etmez. ZyXEL’in kronik sorunları var, AirTies’in VDSL desteği yok. Farklı modemlere yönelmenizi öneririm.

Kullandığım bağlantı VDSL ve evde bir tane daha modem buldum. air 5453 üzerinde 300 mbps yazıyor.
3 tercih hakkım oldu.
Bende yeni VDSL modeme geçtim ve senin söylediğin modemi taktı gitti adam. Bizim eski ADSL modemlere göre baya güzel olduğu için sesim çıkmadı ama eğer TT net'den alacaksan zaten sözleşme gereği ellerinde olanı takıyorlar genelde Zyxel ve TpLink oluyor. Güzel bence ya bozulmazsa sıkıntı yok çekimi filan benim külüstür modemime göre bir diş farketti. Bizim evin hiç çekmeyen noktasında bir diş çekmesi beni mutlu etti en azından rahatlıkla sayfa açıyorum artık orada. Zyxel yerine Tp Link verirlerse alabilrsin. Zyxel hakkında bir kaç kötü deneyimim oldu ve servis sağlayıcısında teknisyen bi abim var oda Zyxel modem çok değiştirmeye gidiyoruz dedi bana yani Tp Link öneriyordu seçenekler sınırlı olduğu için. Bir sor istersen TP Link ya da Airties alabilir miyim diye çoktan kurulumu yapıp gitmedilerse.
Bize gelip takan bile olmadı kargo'la gönderdiler. Ayarları yapılmıştı sanırım, taktım çalıştı.

Dosya Ekleri

• 20191001_172405.jpg
    20191001_172405.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 47
  • 20191001_172410.jpg
    20191001_172410.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 54
  • 20191001_172416.jpg
    20191001_172416.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı