AirTies Air5650 Modem Flash Bellek Okumuyor

AliEmreBay

Hectopat
Daha fazla  
5 Gün önce Çin'den aldığım 64 GB Flash belleğim geldi ve arkadaşımdan 1-2 Steam yedek oyunu aldım. Oyunları PC'ye kurduktan sonra Flash belleği modeme taktım. Modem Flash belleği gördü, içine kendi 1 2 dosyasını yükledi ve Flash sorunsuz bir şekilde çalıştı.
Bugün BitTorrent özelliğini kullanmak için flashta yer açmak amacıyla flashı biçimlendirdim. Haliyle Flash belleğin içindeki modem tarafından yüklenen dosyalar da gitti. USB belleği tekrar taktigimda dosyaları yeniden yükler diye düşündüm ama yüklemedi. Tekrar flashı modeme taktım fakat modem USB belleği okumadı. Modem arayüzüne baktığımda ise ilgili USB kısmında "işlem sürüyor" yazıyor. Yaklaşık 1 saat beklememe rağmen durum değişmedi ve hala işlem sürüyor yazıyor. Farklı bir USB belleği denediğimde ise sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ben bu USB belleği nasıl tekrar okutabilirim?

Öncelikle tavsiye için teşekkürler.
Dediğiniz konuda herhangi bir sıkıntı yok format şuanda NTFS
Sorun Çözüldü mü acaba? Kendi deneyimimden örnek vermek gerekirse bu tür cihazlar nedense her usb belleği okumuyor. Kontrolcü farkından dolayı olabilir. Alakasız gibi görünebilir ama ben uydu cihazıma usb takmaya çalışıyordum okumadı baya uraştım her tür biçimi denedim olmadı sonra elimdeki başka usb belleği taktım onu okudu. Toshiba usb yi okumadı sandisk i okudu. 2 flashıda pc görüyor ve içine sorunsuz dosya atıyordu. Şuan elimde aynı modemden var ve ondada aynısı oldu toshibayı görmedi sandiski gördü.

Edit: Sorun biraz farklı gibi sanırım Usb bellekte yazma koruması gibi birşey oluyor. Şuan Hard format deniyorum. Hızlı biçimlendirme yapınca sorun oluşmuş olabilir. HP nin usb format tool u ile format atıyorum uzun sürüyor sonucu belitirim.

Edit 2 : Usb yi HP USB Disk storage Format Tool ile quick formatsız bir şekilde formatladım ve gördü. Aynı modem var sorun hızlı formatlamakatan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Denemekte fayda var.

Son düzenleme:
Sorun Çözüldü mü acaba? Kendi deneyimimden örnek vermek gerekirse bu tür cihazlar nedense her usb belleği okumuyor. Kontrolcü farkından dolayı olabilir. Alakasız gibi görünebilir ama ben uydu cihazıma usb takmaya çalışıyordum okumadı baya uraştım her tür biçimi denedim olmadı sonra elimdeki başka usb belleği taktım onu okudu. Toshiba usb yi okumadı sandisk i okudu. 2 flashıda pc görüyor ve içine sorunsuz dosya atıyordu. Şuan elimde aynı modemden var ve ondada aynısı oldu toshibayı görmedi sandiski gördü.

Edit: Sorun biraz farklı gibi sanırım Usb bellekte yazma koruması gibi birşey oluyor. Şuan Hard format deniyorum. Hızlı biçimlendirme yapınca sorun oluşmuş olabilir. HP nin usb format tool u ile format atıyorum uzun sürüyor sonucu belitirim.

Edit 2 : Usb yi HP USB Disk storage Format Tool ile quick formatsız bir şekilde formatladım ve gördü. Aynı modem var sorun hızlı formatlamakatan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Denemekte fayda var.
Dediklerinizin hepsini denedim fakat USByi önceden görürken sonradan görmemeye başladı. Ayrıca hızlı olmayan biçimlendirmeyi de denedim fakat yine başarısız oldum. En son frimware'ı bir alt sürüme alıp daha sonra güncelledim sorun çözüldü mü bilmiyorum eve gidince deneyeceğim sonucu yazarım. O da olmazsa dediğiniz programla formatlamayı deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

Dediklerinizin hepsini denedim fakat USByi önceden görürken sonradan görmemeye başladı. Ayrıca hızlı olmayan biçimlendirmeyi de denedim fakat yine başarısız oldum. En son frimware'ı bir alt sürüme alıp daha sonra güncelledim sorun çözüldü mü bilmiyorum eve gidince deneyeceğim sonucu yazarım. O da olmazsa dediğiniz programla formatlamayı deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.
Yok ben direk prpgram ile yavaş biçimlendirme yaptım baya uzun sürüyor. Bende de görmedi sonra gördü. Sorun modemde olsa hiç bir flaşı görmez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı