Akasa fan çoklayıcı ile fan hızları kontrol edilebilir mi?

Sheker123

Decapat
Arkadaşlar selamlar, Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo (AK-CBFA03-45) - Kablo ve Dönüştürücü - Aksesuar | Teknobiyotik şu ürünü geçen gün satın aldım ve CORSAIR Air Serisi AF120 (2018) Kırmızı Led 120mm Fan | ITOPYA bu fanla birlikte kasamdaki stok fanı almış olduğum PWM çoklayıcıya bağladım(SYSFAN a bir ucu, PSU'ya bir ucunu bağlayarak). Sormak istediğim soru şu, önceden tek fanım varken, fan yüke göre hızlanıp yavaşlıyordu. Çoklayıcıyla bağlamama rağmen böyle bir şey yapabilmem mümkün mü? Çünkü fanların tam güç çalışıyor sanırım. Eğer ayarlayamıyorsam, tam güç çalışmaları bir sıkıntı çıkarır mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam, ayarlamaları yapmışsınız. Farkı hissedersiniz. OCCT ile yük bindirip sese bakın.
son bir şey daha eklemek istiyorum, çoklayıcı içinde gelen MOLEX geniş olmasına rağmen içerisinde 2 pin var. Aynı şekilde SYS_FAN girişinde de 2 pin var. Gücü alması için SYS_FAN girişindeki kablo yeterli değil mi ? Bilmediğimden soruyorum cevaplayamazsanız da çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı