Akasa Viper 600W PSU yük altına girince kendini resetliyor

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, MSI GTX 750 Ti ekran kartı var. İşlemci olarak da i3 6100 var PSU Akasa Viper 600W son 1 ayda falan bu sorun oluştu ama son 1 haftada çığırından çıktı. Oyun oynuyorum tak bir anda PC gidiyor resetleniyor. Kasayı açtım genel bir temizlik yaptım falan ama düzelmedi sonra memtest falan yaptık RAM'de sorun yok. Ekran kartı normal çalışıyor bir dedim OCCT testi yapayım Power'ı seçtim bastım PC direkt resetledi kendini galiba ekran kartı ve işlemci güç çekince PSU resetliyor kendini çözümü var mı bunun oyunlarda da oluyor 30 dakika falan sonra ağır oyunlar değil CS:GO ve LOL. Şimdiden teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Isınma sorununuz olabilir. Sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz?
Akasa çok da göklere çıkartılacak bir marka değil. Güç kaynağınız OC yapılmış sisteminizi sağlıklı besleyemiyor da olabilir.

Isınma sorununuz olabilir. Sıcaklıkları kontrol ediyor musunuz?
Akasa çok da göklere çıkartılacak bir marka değil. Güç kaynağınız OC yapılmış sisteminizi sağlıklı besleyemiyor da olabilir.
OC Yapmadım, ısınma sorunu olduğunu sanmıyorum kasayı açtım hemen girdim OCCT'ye bastım gene aynısı oldu.
PSU değiştir, görevini yerine getirmiş, artık emekli edin.
Peki alabileciğim uygun fiyatlı +80 bir psu varmı gene 600W olsun

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı