Akıllı saatler ve kulaklıklar, telefon bataryaları gibi mi şarj edilip kullanılmalı?

Isari

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Akademisyen
Merhaba arkadaşlar,
Malum, artık cep telefonu ve dizüstü bilgisayarlarının bataryalarının %80'den fazla şarj edilmemesi, %20'nin altına düşmesine izin verilmemesini öğrendik. Ama akıllı saatler, bileklikler, Bluetooth kulaklıklarda nasıl yapacağız? Kimisi yine telefonlarda olduğu gibi %20-%80 aralığında tutun diyor ama kimileri, bu cihazların bataryaları çok küçük olduğu için %100 şarj edebilirsiniz diyorlar.

Sizlerin görüşleri nedir?

Şahsi fikrim.
o kadar para verip aldığımız kulaklık, akıllı saat, telefon gibi cihazlarda %20-%80 sarj olayına hiç takılmıyorum sonuçta ben onu kullanmak için satın alıyorum.
%100 doldurup kullanırım her zaman 3-4 yıl sonra bataryada perfonmansında düşüklük olduğu zamanda hala o cihazdan memnunum isem ücreti neyse değiştiririm.
eğer aldığım ürününü değerini düşürmek istemiyorsan zaten gidip altın alıp koyacaksın kenara :)
aynı şekilde telefonlarda kılıfta kullanmam sırf ince güzel diye telefon alıyor herkes kılıf takınca odun gibi kalın oluyor :)

Bu aralık muhabbetini ilk kim çıkardı ortaya acaba? Bir etkisi yok anlatıldığı kadar. %20 %80 aralığında tutun vb. İstediğiniz gibi kullanın yeni pil teknolojileriyle birlikte böyle şeyler yok artık. Eskiden de gece şarjda bırakmayın deniyordu.

Batarya teknolojisi çok gelişti ve değişti, şahsi fikrim %20 ya da %80 durumuna takılmamalısın, ben çok pimpirikliyim, aldığım her şeyi çok uzun vade kullanmak için üstüne çok titrerim, dikkatli kullanırım, ama cidden takılma, o kadar para veriyorsun, aldığın ürünün üstünde şöyle ya da böyle şarj et demiyorsa normal şarj et gitsin 🤷🏻‍♀️

Haklısınız arkadaşlar. Bu yönüyle düşünmek lazım dediğiniz gibi. O halde %100 şarja devam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı