Akıllı Telefonlarda Ekran Kartı Prensibi Nedir?

HarunBURAK

Kilopat
Daha fazla  
Bir telefonda ekran kartına bakıyorum mali bilmem kaç diyor nedir bu şey? PC'de olduğu gibi bir prensiple mi çalışıyor? Belli bir VRAM belleği var mı? En önemlisi bir Asphalt 8, bir GTA, bir Batman akıcı oynamak için hangisi gerekiyor bu ekran kartlarının? En iyisi hangi telefonda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonda işlemci bulunuyor. Ekran kartı varmı bilmiyorum. Galiba en iyi işlemciler "SnapDragon" işlemcileriydi.

Telefonlar da VRAM bellek bulunmuyor. Telefon ekran kartlarına gelirsek önemli olan husus yine GPU gücü ve mimari ön plana çıkıyor. Piyasadaki en güçlü işlemciler de Snapdragon değil. Dediğin oyunları oynamak istiyorsan öncelikle bütçe belirt? Telefon ekran kartlarının modelleri fazla olduğu için hepsini yazmak uzun iş.

Telefonlarda da ekran kartı var tabiki yoksa o görüntüyü nasıl versin.Ekran kartı chipsetleri var.Benim şuan telefonumda mali chipseti var.Fakat hangisinin iyi olduğunu bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı