Akım korumalı priz bilgisayarı korur mu?

volkansvdk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaslar konu açık ve net. Ne kadar güvenilir ve markalar ne kadar koruyabiliyor?

Evde ona bağlı hat yoksa akım korumalı priz işe yaramaz, kaçak akım rölesinin bilgisayarı "tanıması" ve sigortayı attırması içindir akım korumalı priz. Hem topraklama hattı hem de kaçak akım rölesi lazım yoksa prizin önemi yok çünkü koruyan priz değil prizin bağlı olduğu düzenek.

Mesela müzikle uğraşan biriyim ve kullandığım prizdeki topraklama hattı temassızlık yaptığında hemen fark eytim çünkü sürüyle gürültü başladı çaldığım enstrümanlarda. O topraklama temassızlık yaparken bağlı olan hiçbir şey sigortayı da attırmıyor, koruma bundan ibaret.

Marka iyi. Sadece tek olması kötü.

İşte bakalm alaym dedim benim guc kaynagi PC'nin Rampage C sertifikalı 750W simdi bir şey olur falan guzel bir tane CPU soyledm yarın gelecek izleye izleye takabilirsem takacağım işte

İşte bakalm alaym dedim benim guc kaynagi PC'nin Rampage C sertifikalı 750W simdi bir şey olur falan guzel bir tane CPU soyledm yarın gelecek izleye izleye takabilirsem takacağım işte
Hocam o PSU'yu değiştirin derim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…