AKK Dolması Halinde Hız Düşmemesi

Pherimenium

Kilopat
Yer
Antakya/Hatay
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar TTNET kullanıyorum. Adil kullanım kotası 100 GB fakat bizim tarifemiz bitmek üzere iken yeni tarife yaptık. Adil kullanım kotası dolmuş fakat hız düşmedi. Bunun nedeni ne olabilir. Diğer ayda faturaya yansır mı korkmaya başladım. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

Buyurun.

Adsız.png

Müşteri hizmetlerini arayıp tarifenizi kontrol edin derim. Yeni tarifeler geldi ya akk dolduktan sonra hızı düşürmeyip gb başına ücretlendirdikleri saçma tarifeler. Onlardan olmadığını bir teyit et bence.

Dostum bende daha önce Türk Telekom kullanıyordum. Paketim 80 Tl idi fakat Taahhüt bitince ilk ay 95, 2. ay ise 122 Tl fatura ödedim. Sonra TürkNete geçtim. :)
Sen en iyisi Online İşlem merkezinden paket bilgilerini incele ve müşteri hizmetlerinden bilgi al. (Tabi ne kadar düzgün bilgi verirler orası tartışılır.)

İnternetiniz sınırsız ise ekstra para ödemezsiniz. Sınırlı internette kotayı geçince faturanın sizi üzmesi mümkün.

Bir de şöyle bir durum var; son yapılan internet kota düzenlemesinden sonra saat 02.00-08.00 arasındaki kullanım AKN'den harcanmamaya başladı. Kota sorgulaması yaptığınızda bu harcamayı da dahil edilmiş olarak görüyorsunuz ancak onların sistemlerinde bu şekilde işlemiyor. Ne kadarını normal saatlerde, ne kadarını gece 2-8 arası harcamış olduğunuzu görüntüleyemezsiniz ancak bu gördüğünüz 107 GB'lık harcamanın bir kısmı gece 2-8 arası yapılmış olabilir. O yüzden hızınızın düşmemesi normal. Ayrıca gece 2-8 arası da tam hız kullanırsınız, kotayı aşmış olsanız bile.

Sebebini açıkladım. Henüz AKN'yi aşmamış olabilirsiniz diyorum. Hız düşmediyse ne güzel işte, niye dert ettiniz ki bunu? :) Ekstra para ödemeyeceğinizi de belirttik.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı