Akşamları yüksek ping

Bilal4242

Centipat
İyi günler ilk öncelikle ben Türk Telekom kullanıyorum akşam 21:00-00:00 arası oyunlarda ping giriyor ama hızım düşmüyor. Müşteri temsilcisini arıyorum diyor ki ping artışının bizimle alakası yok diyorlar. Ne olur yardım edin, arıza kaydı oluştursam ne diyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
ADSL'in en kötü yani ping problemi. Ben de ADSL kullanıyorum. Maalesef ping sorununa çözüm getiremedim. Sen oyun oynarken bir kişi bile telefondan internete bağlanırsa, ping anlık olarak çok yükselir. Yapılan işleme göre ping durumu değişir. Anlık kilitlenmeler bile yaşayabilirsin. Bina iç tesisatına bakmalarını söyle. Ethernet ile kullan. CAT 6 kablo kullanmaya özen göster.

ADSL'in en kötü yani ping problemi. Ben de ADSL kullanıyorum. Maalesef ping sorununa çözüm getiremedim. Sen oyun oynarken bir kişi bile telefondan İnternet'e bağlanırsa, ping anlık olarak çok yükselir. Yapılan işleme göre ping durumu değişir. Anlık kilitlenmeler bile yaşayabilirsin. Bina iç tesisatına bakmalarını söyle. Ethernet ile kullan. CAT 6 kablo kullanmaya özen göster.

Ben köyde oturuyorum akşamları altyapıyamı çöküyorlar anlamıyorum modemin lan kablosunu kulanıyorum ama yine fayda yok Wi-Fi kapatıyorum yine de ping var arsam alakası yok diyorlar arıza kaydı oluştursam nedmeliyim.

ADSL olduğu için bir şey yapamıyorlar. Ben bu durumu çok yaşadım ve yaşamaya devam ediyorum. Sadece azaltma şansları olur. Müşteri hizmetlerini arayıp, belirli zaman aralıklarında inanılmaz ping sorunu yaşadığını söyle. Daha sonra ankastreden gelen kabloları ve iç tesisatı kontrol etmelerini söyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı