Akustik gitar tel gerginliği

kusursuz çaldığınız bir solo
Blues'da böyle genel bir tabir pek söz konusu değil. O an içinizden geçen kusursuzdur ve onun yansıması da bir öncekinden farklıdır. Türün karakteristiği ile alakalıdır ve Blues ile Jazz yakın dosttur.

Kişinin, herhangi bir türden herhangi bir şarkıyı birebir icrasının o müziği yapmak olarak ifade edilmesi kusurlar barındırır.

Blues'da böyle genel bir tabir pek söz konusu değil. O an içinizden geçen kusursuzdur ve onun yansıması da bir öncekinden farklıdır. Türün karakteristiği ile alakalıdır ve Blues ile Jazz yakın dosttur.

Ben genel bir solo parçadan bahsetmiştim. Örnek vermek için yani :) Zaten önceki mesajımda belirttiğim gibi iyi değilim ancak kendimi geliştireceğim. Bu arada Blues hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Blues ve aynı şeyleri tekrarlamak pek içiçe olmamalı. Sonuçta, Blues'un özünde emprovizasyon mevcut değil mi?
Söylediğim de oydu zaten. Emprovizasyonu nasıl yapacağınız... Diğer türlü keyif vermekten çıkar sürekli aynı şeyi pozisyonunu değiştirerek tekrar ettiğin sıkıcı bir hal alır.

Belli bir armoni eğitimi olmadan i-IV-V kalıba anca basarsın pentatoniği ömrün geçer aynı şeyle.

Misal; Ton eğer Em - A - D ise;
A major pentatonik
A minor Pentatonik
A Blues scale
A Dorian
E Akoru üstündeyken, E Mixolydian

Alternatif çok ama benim genelde kullandıklarım.

Son düzenleme:
Uygulamadan direkt örnekleyelim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uygulamadan direkt örnekleyelim;

Neye örnek vermiş oldunuz? Ben bir şey anlamadım.

Geri
Yukarı