Akvaryum Motor Kullanımı

ŞahinGöz

Kilopat
Daha fazla  
10 litre ufak bir akvaryumum var. 7 watt gücünde bir motor aldım. Hortumu taktığımda suda çok fazla girdap oluşuyor ve sesli çalışıyor. Bu yüzden şelale aparatını taktım. Bu sıkıntı oluşturur mu yani balıklar oksijen alır mı ?

Image1506889258.873637.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel yapmışsınız Motorun modeli ne girdap oluşması gayet normal sonuçta temizliyor. Titremesi de normal bir durum. Dikkat et ama o motor bazen aşağı kayabiliyor. Onu yukarıda tut. Balıklarınıza uyuyorsa bir tane küçük vatoz balığı alın camlarda ki pislikleri temizler.

indir (2).jpg

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Modelini bilmiyorum. Akşama atarım. 7 watt gücünde bir motor. Akvaryum odamda olduğu için çok ses olmasını istemiyorum. Bu yüzden hortum aparatını söküp şelale aparatını taktım şimdi ses ancak suya hava girmediğinden balıklara zarar gelir mi diye merak ettim ?

Ayrıca 1 adet çöpçü ve 1 adet vatoz balığı bulunmakta. Ancak vatoz sürekli diplerde geziyor hiç camda görmedim :LOL:

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Modelini bilmiyorum. Akşama atarım. 7 watt gücünde bir motor. Akvaryum odamda olduğu için çok ses olmasını istemiyorum. Bu yüzden hortum aparatını söküp şelale aparatını taktım şimdi ses ancak suya hava girmediğinden balıklara zarar gelir mi diye merak ettim ?

Ayrıca 1 adet çöpçü ve 1 adet vatoz balığı bulunmakta. Ancak vatoz sürekli diplerde geziyor hiç camda görmedim :LOL:

Zannetmem. Gerçekten ses çıkarma olayı sinir bozucu. Şelale hortumun alacağı oksijen ne kadar olacaktır ki? :) Kafanıza fazla takılıyorsa aldığınız yere sorun ama bence sıkıntı olmaz.

Namussuz vatoz balığı yazıklar olsun. :D

Akvaryum gayet güzel olmuş. Şelale aparatı akvaryumu oksijenlendirmek için biçilmiş kaftandır zaten. Eski halinden daha iyi oksijenlenir.

Fakat şelale aparatını suyun 1-2 cm dışarısına çıkarmanız gerekir.

Aparatı dışarı çıkarmam için motorla birlikte yukarı çekmem lazım. Bu durumda motorun üst kısmı açıkta kalıyor ve ısınma yapıyor.

Debisi önemli ayrıca 10 litrelik bir hacimde suyu sağlıklı tutmak zor olur. Balık sayısını artırmamanı tavsiye ederim. Ayrıca suyun üstünün dalgalanması oksijen geçişi için yeterli. Genelde bu tip ses sıkıntıları olması normal.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı