ALC 887 Corsair HS50 İçin Yeterli Mi?

Technokurt

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz ses yongası anakartımda bulunuyor. Anakartım Asus B450M A modeli. Corsair HS50 almayı düşünüyorum çoğu kişi tarafından tavsiye ediliyor.Fakat iyi bir ses yongası gerekiyormuş. Sorularım şunlar:
1-Tavsiye edilmesinde rakiplerine göre ne özelliği var?
2-Bu ses yongasıyla tam verim alabilir miyim?
3-Tam verim alamazsam seste ne gibi değişme olur?(örneğin ses kalitesi,yüksekliği vb.)Ses kartı almak gerekir mi?
4-Bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka kulaklık var mı?
Not: CS:GO gibi ses kasma oyunları oynuyorum ve müzik dinlerken ses kalitesine önem veriyorum.

tam aradığım konu bende alacağım benimde ana kartımda aynı yonga bulunuyor. Yeterli midir? Tam performans alablirmiyim cevaplarsanız sevinirim.

Tam cevabını alamayacaksın çünkü aldığım kulaklık 60ohm Corsair HS50 32ohm. Ben çok araştırma yaptım, bütçemi arttırma fırsatım oldu ve Hyperx Cloud Silver aldım. 1 hafta önce aldım ve deneyimimi söylüyorum. Bilgisayara taktığımda başta ses aşırı fazla gelmiyo gibi geldi. Daha sonra müzik testi yapayım dedim ve gayet yeterli sesi vardı. CS:GO da ses testi yaptım ve kulaklığı aldığıma pişman oldum. Korkmayın çünkü o kadar iyi ses kasılıyorki 5 kişi üstüme geldiğinde bile hepsinin noktasal olarak ayrı ayrı nerden geldiğini tespit ediyorum. Bazen ise flash bombası atarlarken seslerini duyup (daha bomba patlamadan) öldürdüğüm oluyor. Hile diyorlar 😆. Telefona taktım ve ses daha fazla çıktı. Basslar kulaklarımı baya bi titretti. Telefondaki ses kartının daha iyi olduğuna inanamıyorum. Bu dediklerim Hyperx Cloud Silver için geçerli tabi. Corsair HS50 de iyi bir ürün. Belki bütçenizi arttırırsanız diye kulaklığın konforunu anlatayım. Kulaklık malzeme kalitesi olarak 10 numara. Kafa bandı, kulak pedleri orta yumuşaklıkta ve kaliteli deriden yapılmış. Alüminyum iskeleti var. Plastik hissiyatı kaliteli hissettiriyor. Mikrofon konusu biraz üzebilir ama benim için sorun yaratmadı. Ses seviyesi 50 den fazlayken mikrofona ses gidiyor. Birşey dinlerken birisiyle konuşursanız dinlediğiniz şey duyuluyor. Son ses yapmadıkça aşırı seviye bir duyulma olmuyor. Mikrofon çok temiz. Telefonun ses kaydedicisiyle kaydettim. Kısacası ALC 887 ses yongası Hyperx Cloud Silver'ı tam besleyemiyor. Ha bide şunu söyleyeyim en önemli kısmı burası anakartınız Asus ise (diğer markaların ayarlarını bilmiyorum) ekolayzer efektini "Parti" moduna alırsanız bilgisayarda dediğim ses kalitesini alıyorsunuz. Umarım cevabınızı bulursunuz.
Ama kesinlikle mükemmel ses kasılıyor tavsiye ederim.

Tam cevabını alamayacaksın çünkü aldığım kulaklık 60ohm Corsair HS50 32ohm. Ben çok araştırma yaptım, bütçemi arttırma fırsatım oldu ve Hyperx Cloud Silver aldım. 1 hafta önce aldım ve deneyimimi söylüyorum. Bilgisayara taktığımda başta ses aşırı fazla gelmiyo gibi geldi. Daha sonra müzik testi yapayım dedim ve gayet yeterli sesi vardı. CS:GO da ses testi yaptım ve kulaklığı aldığıma pişman oldum. Korkmayın çünkü o kadar iyi ses kasılıyorki 5 kişi üstüme geldiğinde bile hepsinin noktasal olarak ayrı ayrı nerden geldiğini tespit ediyorum. Bazen ise flash bombası atarlarken seslerini duyup (daha bomba patlamadan) öldürdüğüm oluyor. Hile diyorlar 😆. Telefona taktım ve ses daha fazla çıktı. Basslar kulaklarımı baya bi titretti. Telefondaki ses kartının daha iyi olduğuna inanamıyorum. Bu dediklerim Hyperx Cloud Silver için geçerli tabi. Corsair HS50 de iyi bir ürün. Belki bütçenizi arttırırsanız diye kulaklığın konforunu anlatayım. Kulaklık malzeme kalitesi olarak 10 numara. Kafa bandı, kulak pedleri orta yumuşaklıkta ve kaliteli deriden yapılmış. Alüminyum iskeleti var. Plastik hissiyatı kaliteli hissettiriyor. Mikrofon konusu biraz üzebilir ama benim için sorun yaratmadı. Ses seviyesi 50 den fazlayken mikrofona ses gidiyor. Birşey dinlerken birisiyle konuşursanız dinlediğiniz şey duyuluyor. Son ses yapmadıkça aşırı seviye bir duyulma olmuyor. Mikrofon çok temiz. Telefonun ses kaydedicisiyle kaydettim. Kısacası ALC 887 ses yongası Hyperx Cloud Silver'ı tam besleyemiyor. Ha bide şunu söyleyeyim en önemli kısmı burası anakartınız Asus ise (diğer markaların ayarlarını bilmiyorum) ekolayzer efektini "Parti" moduna alırsanız bilgisayarda dediğim ses kalitesini alıyorsunuz. Umarım cevabınızı bulursunuz.
Ama kesinlikle mükemmel ses kasılıyor tavsiye ederim.
mükemmel sesi hangi kulaklıkla kasıyorsunuz anlamadım hs50 mi? Cloud silver la mı?
Hs50 denediniz mi iyi ses kasılıyor mu oyunlarda adım takibi filan

Son düzenleme:
Cloud Silver'ı anlattım. Besleyip besleyemediğini. Corsair HS50 hiç denemedim ama üzmez merak etme. Tek bir sorun duydum Corsair hakkında. O da left ve right yazan yerlerin kolay kırıldığı. Ama bu kullanıcı ile ilgili birşey.

Corsair HS50 bu fiyat bandında önerdiğimiz kulaklıklardan. Tek sıkıntısı her kafa yapısında uzun kullanımlarda rahatlık sağlanamaması olabilir. 32 Ohm bir kulaklık olduğu için onboard ses kartınız sıkıntı yaratmaz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı