Alçılı elin ıslanması sorun yaratır mı?

Tolga Doğan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba: bugün kaza geçirdim el parmağım kırıldı, alçıya aldılar komple.

Sorum şu: Alçı biraz ıslandı streçle sarmama rağmen, sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam geçmiş olsun öncelikle. Alçıda herhangi bir yumuşama, şekil değişikliği var mı?
Teşekkürler, Allah razı olsun. Şekil değişikliği yok, sadece üstü biraz nemli gibi sanki. Streçle sarmama rağmen parmaklarım ıslandı gibi hissettim.

Su teması alçıya pek bir şey yapmaz, ama tabii ki abartılı derece fazla gelmediği sürece.

Sorun teşkil ettiği en kritik nokta, alçıdan deriye kaçan suyun sürekli bir uyarı ve kaşınma hissi yaratarak kasların istemsizce kasılmasına sebep olması. Kemiğin yanlış kaynaması çoğu zaman ne yürüyüp hoplamaktan ne de yatmakdan dolayı oluyor, kas kasılmaları nedeniyle oluyor. Bu yüzden de doktorlar yanlış kaynama işine "şans" diyorlar.

Özetle alçının ıslanmasında bir sorun yok.

Su teması alçıya pek bir şey yapmaz, ama tabii ki abartılı derece fazla gelmediği sürece.

Sorun teşkil ettiği en kritik nokta, alçıdan deriye kaçan suyun sürekli bir uyarı ve kaşınma hissi yaratarak kasların istemsizce kasılmasına sebep olması. Kemiğin yanlış kaynaması çoğu zaman ne yürüyüp hoplamaktan ne de yatmakdan dolayı oluyor, kas kasılmaları nedeniyle oluyor. Bu yüzden de doktorlar yanlış kaynama işine "şans" diyorlar.

Özetle alçının ıslanmasında bir sorun yok.
Çok teşekkürler bilginiz için. Streçle sardım, çok ıslanamaz herhalde zaten.

Alçı şeklinde değişiklik yoksa bir şey olmaz diye umuyorum. Açık yara var mıydı parmağınızda?
Kırılan parmağım da kanama vardı ama dikişlik bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı