Ali Express Güvenilir mi?

Nart_Guney

Hectopat
Daha fazla  
İnternetten daha önce hiç bir ürün satın almadım. Ve almak istediğim ürün bu Tahmini Teslimat Zamanı
  1. Merak ettiğim bazı konular var bunlar;
  2. Başlıkta belirtiğim gibi Aliexpress güvenilir mi?
  3. Ödeme sistemi nasıl? (kapıda mı yoksa kartla mı?)
  4. Kargo takip sistemi var mı?
Eğer cevaplamak isterseniz memnun olurum saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten daha önce hiç bir ürün satın almadım. Ve almak istediğim ürün bu Tahmini Teslimat Zamanı
  1. Merak ettiğim bazı konular var bunlar;
  2. Başlıkta belirtiğim gibi Aliexpress güvenilir mi?
  3. Ödeme sistemi nasıl? (kapıda mı yoksa kartla mı?)
  4. Kargo takip sistemi var mı?
Eğer cevaplamak isterseniz memnun olurum saygılar.
Aliexpress güvenilirdir.
Kart ile ödeme vardır, eğer satın aldığınız şey doğru gelmez ve ya arızalı olursa paranızı iade ederler.
kargo takip var diye biliyorum ama hepsinde geçerli midir bilmiyorum.

Aliexpress güvenilir tek kötü yanı yurtdışından geldiği için ürünlerin geç geliyor olması.

- Site güvenilir fakat yüksek puanlı satıcılardan ürün almaya özen gösterin, yoksa sorun yaşayabilirsiniz.
- Banka/Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme yok.
- Takip sistemi aldığınız ürüne göre değişir. Takipli ve takipsiz kargo seçenekleri var. Genelde aşırı ucuz ürünler takipsiz kargo ile geliyorlar.

- Site güvenilir fakat yüksek puanlı satıcılardan ürün almaya özen gösterin, yoksa sorun yaşayabilirsiniz.
- Banka/Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kapıda ödeme yok.
- Takip sistemi aldığınız ürüne göre değişir. Takipli ve takipsiz kargo seçenekleri var. Genelde aşırı ucuz ürünler takipsiz kargo ile geliyorlar.

Banka kartı olarak ödeme kısmında sadece sanal banka kartlarını kullanabiliyorsunuz bildiğim kadarıyla. Ben Banka Kartımla alışveriş yapamamıştım çünkü.

İstediğiniz kart ile ödeme yapabilirsiniz, kapıda ödeme yok.
Takip edilebilirlik, seçtiğiniz kargo türüne göre değişir. Takipsizlerin çoğunda sorun yaşadım ben.
Ürün gelmediği zaman, ücreti iade ediyorlar.
Düşük puanlı, güven vermeyen satıcılardan bir şey almadığınız sürece sorun olmaz.
Genel olarak site güvenilirdir. Bazı markaların resmi mağazaları bile var.

Kart ile satın alıyorsunuz.
Satıcıları çok dikkatli seçin, yorumlara ve satıcı puanına dikkat edin.
Bazı ürünler 10, bazı ürünler 60 günde geliyor bu yüzden gelmedi diye merak etmeyin.
Site en büyük alışveriş sitelerinden birisi o yüzden güvenilirlik ve müşteri hizmetleri konusunda sorun olmaz, ürün sorunlu gelirse iade ve ya değişimi yapılır.
Ürün gelmezse, paranızı iade ederler başvuru yaparsanız.
Takipli ve takipsiz olarak 2 tip kargo tipi var. Ürünü satın alırken seçim yapabilirsiniz. Ancak genelde ücretsiz kargolar takipsiz oluyor, takipli kargo için ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

Genel olarak dikkatli biriyseniz sorun yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı