Çözüldü Aliexpress 1 aydır Gönderi Havayolu Tarafından Kabul Edildi yazıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CauldronWizard

Hectopat
Makaleler
2
Yer
10'uncu Köy
Daha fazla  
Ekran Görüntüsü (7).png

17track sitesinde 9 Aralıkta aynı kaydın tekrar edildiği görülüyor.

Ekran Görüntüsü (8).png

Sizce siparişten ümidi kesip paramı almaya mı bakayım? Zaten 10 TL bi şey.

Son düzenleme:
Çözüm
Bilgi falan vermiyor. Kargo geri dönünce takip bilgilerini giriyorlar. Bir bakıyorsun eve 2 kez gelmiş bulamamaşlar vs vs ürün geri yollanmış. Şu zamanlarda yurtdışı sipariş vermemek lazım. Vereceksen de PTT dışı taşıma olmalı.
Kargo takip numaranı yanwen sitesine girdiğin zaman sana başka bir takip kodu verecek. Onunla PTT den takip edeceksin unutma.
Bir alışverişimde havayolu tarafından kabul edilmeyi bekliyor yazdığı halde evime ulaşmıştı, sanırım bazı satıcılar bilgi ekranını güncellemiyor.
Bu aşamadan sonrasını PTT'den takip et. Zaten bilgileri girmeyenler de PTT.

Aynı sipariş numarasını yazıyorum. Sonuç bulunamadı yazıyor. PTT telefonla arayıp bilgi veriyor mu? Geçen birisi aramıştı ben de müsait olmadığım için kapattım tekrar aramadı.

Bilgi falan vermiyor. Kargo geri dönünce takip bilgilerini giriyorlar. Bir bakıyorsun eve 2 kez gelmiş bulamamaşlar vs vs ürün geri yollanmış. Şu zamanlarda yurtdışı sipariş vermemek lazım. Vereceksen de PTT dışı taşıma olmalı.
Kargo takip numaranı yanwen sitesine girdiğin zaman sana başka bir takip kodu verecek. Onunla PTT den takip edeceksin unutma.

Son düzenleme:
Çözüm
60 gün bitti. Aliexpress kendi kendine 30 gün daha uzattı süreyi. PTT'de hareket yok. 25 gün kaldı son 5 gün kala iptal başlatacağım.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

66 gün sonra kargo ücretiyle birlikte 11 TL lik siparişi 14 TL vergi ödeyerek teslim aldım. Toplamda 25 TL tuttu. Ürün fiyatı 7 TL (!).

Son düzenleme:
60 gün bitti. Aliexpress kendi kendine 30 gün daha uzattı süreyi. PTT'de hareket yok. 25 gün kaldı son 5 gün kala iptal başlatacağım.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

66 gün sonra kargo ücretiyle birlikte 11 TL lik siparişi 14 TL vergi ödeyerek teslim aldım. Toplamda 25 TL tuttu. Ürün fiyatı 7 TL (!).
Sistemden adım adım takip edebildiniz mi yoksa sürekli gönderi hava yolu tarafından kabul edildi olarak mı kaldı?Bir de hangi firma ile geldi kargonuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı