AliExpress Dolandırılma İhtimali Nedir?

YILSUK11

Kilopat
Makaleler
1
Aliexpress üzerinden bu kablosuz fareyi aldım. Ürün bozuk geldi bende bunun üzerine satıcıyla iletişime geçtim. Ürünlerine 5 yıldız verirsem bana yenisini yollayacaklarını söylediler adamların mağazasına bakınca baya büyük ve de çok takipçisi olan bir mağaza olduğu için kabul ettim, ürüne 5 yıldız verdim. 5 gün sonra bana bir kargo takip numarası verdiler ve ürünün kaybolduğunu endişelenmemem gerektiğini, yenisi yollayacaklarını söylediler. İlk başta kargoyu sorguladığım zaman Tayvan'da olarak gözüküyordu ama şimdi sorguladığım zaman sonuç bulunamıyor. Acaba satıcı beni dolandırmaya mı çalışıyor ?
Bu ihtimal nedir ?

gelir, endişe etmeyin. 10 yıllık satıcı yolladığınız link. 17track.net üzerinden takip edebilirsiniz. Genelde 1 hafta içinde yansır kargo hareketleri panele.

Hocam dolandırılma falan yok. Ya yeni bir koda sahip olacaksınız ya da kod güncellenecek. En son aldığım üründe de aynı şey oldu. Kargo Çin'deyken bir anda geçersiz bir kargo haline büründü. Fakat bir hafta sonra ürünü tekrar takip etmeye başladım.

Direkt iade etseydiniz daha iyi olurdu. Aliexpress'in iade politikası alıcı lehine.
Çine yollayacağım kargonun da parasını ben ödediğim için ilk satıcıyla iletişime geçtim.
Arkadaşlar iyi haber dolandırılmamışım. Kargo sistemde gözükmeye başladı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı