AliExpress kargo durumu

kscviewer

Hectopat
Arkadaşlar herkese merhaba, kafayı yemek üzereyim. AliExpress üzerinden aynı satıcıdan farklı tarihlerde ve farklı ürünler sipariş verdiğim PTT ile gelecek 2 kargo var (sepette vergi çıkmamıştı) bu kargolar geri mi dönüyor yoksa Türkiye'ye mi geliyor anlamadım. Birinci siparişi 11 şubatta verdim, ikinci siparişi 12 Mart'ta verdim. Satıcıyla konuştum beni geçiştiriyor, duruma göre eğer kargolar geri dönüyorsa nasıl olsa iade alacağım kafasıyla beklemeyip başka satıcıdan sepette vergisi ödenebilen seçeneğiyle sipariş vereceğim. Malum 2 Nisa'a kadar indirim var. Fotoğrafları ekliyorum lütfen bakın. İlk 4 fotoğraf birinci kargoya ait, son fotoğraf ise ikinci kargoya ait. Bu arada kargoyu packages24 sitesinden takip ediyorum.

Dosya Ekleri

• tecnopat kargo switch 1.png
    tecnopat kargo switch 1.png
    202,9 KB · Görüntüleme: 41
  • tecnopat kargo switch 2.png
    tecnopat kargo switch 2.png
    228,8 KB · Görüntüleme: 40
  • tecnopat kargo switch 3.png
    tecnopat kargo switch 3.png
    230,9 KB · Görüntüleme: 23
  • tecnopat kargo switch 4.png
    tecnopat kargo switch 4.png
    337,9 KB · Görüntüleme: 25
  • aliexpress klavye takip tecnopat.png
    aliexpress klavye takip tecnopat.png
    122,3 KB · Görüntüleme: 40
Ürün size ulaşmaz ise paranız iade edilir orada bir sıkıntı olmasın öncelikle. Bir de yanlış anlamadıysam gönderi şuan yurt dışında. Satıcı ile anlaşmazlık açabilirsin bu arada.

Ürün size ulaşmaz ise paranız iade edilir orada bir sıkıntı olmasın öncelikle. Bir de yanlış anlamadıysam gönderi şu an yurt dışında. Satıcı ile anlaşmazlık açabilirsin bu arada.

Öncelikle kargo bana ulaşmadan veya alıcı koruma süresi dolmadan anlaşmazlık açamıyorum diye biliyorum.
Dediğiniz gibi ulaşmazsa elbet iade olurda benim amacım ürünün bana gelip gelmeyeceğini öğrenmek, birkaç arkadaşa sordum kimisi dedi geri dönüyor kimisi dedi daha Türkiye'ye gelmemiş.
Refund only butonuna tıklayınca siparişiniz Kargo'da anlaşmazlık açamazsınız diyor.

Dosya Ekleri

• anlaşmazlık foto.png
    anlaşmazlık foto.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 35
Öncelikle kargo bana ulaşmadan veya alıcı koruma süresi dolmadan anlaşmazlık açamıyorum diye biliyorum.
Dediğiniz gibi ulaşmazsa elbet iade olurda benim amacım ürünün bana gelip gelmeyeceğini öğrenmek, birkaç arkadaşa sordum kimisi dedi geri dönüyor kimisi dedi daha Türkiye'ye gelmemiş.
Refund only butonuna tıklayınca siparişiniz Kargo'da anlaşmazlık açamazsınız diyor.

Öncelikle ürün Türkiye'ye gelmiş ama geri gitmiş. Eğer paranızı almak istiyorsanız iade et diyebilirsiniz. Yeni klavye için konu açabilir ve yardımcı olabilirim.
Ürün linkini alabilir miyim?

Öncelikle ürün Türkiye'ye gelmiş ama geri gitmiş. Eğer paranızı almak istiyorsanız iade et diyebilirsiniz. Yeni klavye için konu açabilir ve yardımcı olabilirim.
Ürün linkini alabilir miyim?

Hocam 4 fotoğraflı olanın kargo takibi Switch, son fotoğraf klavye. Ürün Türkiye'ye gelmiş ama geri gitmiş dediğiniz kargo Switch, ürünü iade etmek istiyorum dersem kargo ücretini siz ödersiniz diye bilgi sunuyor, ama kargo şu an Çin'e doğru iade gidiyor anlaşmazlık açsam kargoyu ben teslim almışım gibi sistemden görünmez mi? Bir de sizden ricam son fotoğrafa bakar mısınız? Asıl önemli olan klavye, yoksa o da mı dönüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı