AliExpress kargo sorunu

Zaki Gümüş

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar 15 gün önce ilk defa AliExpress'ten sipariş verdim. Ayrı yerlerden bir wattmetre bir de fan kontrolcüsü aldım ancak fan kontrolcüsü 137 liraya geldiği için ve dört gözle beklediğim için satıcıyla konuşarak özellikle kargo takip numarasını vermesini istedim. Çok ilgiliydi ve efendim tarzında mütevazi konuşuyordu. Wattmetre nasılsa 33 liraya geliyor diye hiç satıcıyla da konuşmadım direkt sipariş verdim. Şimdi bi bakınca fan kontrolcüsü yolu yarılamış görünüyor ve geçtiği her aşama yazıyor ama wattmetre ana ekranda satıcı siparişi sevk etti diyor detayda daha yola çıkması bekleniyor. Acaba satıcıyla konuşmadığım için mi, ürün fiyatı düşük olduğu için mi, yoksa başka sebepten mi böyle gecikti?
1.png
2.png
3.png
4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl bir takip bekliyorsunuz anlayamadım. O "32430949055" takip numaralı ürünün satıcısına mesaj yazın, hangi firma ile gönderdiğini falan öğrenin. Sisteme girilen siteden kontrol edemiyorsanız. 10-20 gün daha beklersiniz yaklaşık.
Diğeri için:
takipet.PNG

Nasıl bir takip bekliyorsunuz anlayamadım. O "32430949055" takip numaralı ürünün satıcısına mesaj yazın, hangi firma ile gönderdiğini falan öğrenin. Sisteme girilen siteden kontrol edemiyorsanız. 10-20 gün daha beklersiniz yaklaşık.
Diğeri için:
Eki Görüntüle 164777

Normal bir takip. Ben iki ürünü de aynı anda sipariş ettiğim ve 15 gün geçmesine rağmen neden biri yolu yarılarken diğeri başlamadı bile diye sordum. Wattmetre için satıcının verdiği kod fazladan bi şey göstermiyor ürün ucuz diye mi böyle gecikti, satıcı ilgisiz olduğu için mi?

Satıcı saçmalamış, 33 TL gibi bir fiyat vermişsiniz dediğinize göre. Son attığınız resimde bulunan "here" şeklindeki link hangi kargo takip firmasına yönlendiriliyor? Birde bariz şekilde ilk siparişiniz olduğu belli oluyor. Çünkü Aliexpress'in takip sistemine güvenip de yargılarsanız o geldi, o gelmedi diye yanılırsınız. Gecikme falan yok ortada, Aliexpress'in mükemmel şekilde hazırlanmış saçma takip sistemi ortada. Yani ikisi de yolda, geliyor diyebilirim.

Satıcı saçmalamış, 33 TL gibi bir fiyat vermişsiniz dediğinize göre. Son attığınız resimde bulunan "here" şeklindeki link hangi kargo takip firmasına yönlendiriliyor? Birde bariz şekilde ilk siparişiniz olduğu belli oluyor. Çünkü Aliexpress'in takip sistemine güvenip de yargılarsanız o geldi, o gelmedi diye yanılırsınız. Gecikme falan yok ortada, Aliexpress'in mükemmel şekilde hazırlanmış saçma takip sistemi ortada. Yani ikisi de yolda, geliyor diyebilirim.

Wattmetre için "here" kısmı bi çin sayfasına yönlendiriyor orada da farklı bi bilgi yok ama fan kontrolcüsü için başka bir sayfa açmama bile gerek kalmıyor her aşama orada görünüyor zaten bence de bu satıcının ilgisizliği çünkü fan kontrolcüsü için satıcıyla konuştum özel olarak ilgilendi belli ki bi kolaylık sağlamış söyleyince, wattmetre satıcısı hiç özenmeden en basit işlem yapmış. Benim vardığım sonuç bu.

Yanlış sonuca vardığınızı söyleyebilirim. Birden çok siparişim oldu ve daha gelecek 12 paketim bulunuyor. Satıcı sonuçta kargo için ücret almadığı için ona göre firma seçip de kargoya veriyor. Böylece pahalı ürünlerin geneli "registered" yani kayıtlı, takipli olarak gelebiliyor. Fakat ucuz ürünlerde zaten ödenen fiyat ürünün fiyatını zor çıkarttığı için "untracked" şekilde yollanıyor, gönderilen ülkeden çıktıktan sonrası için bir takip söz konusu olmuyor. Sorun etmeyin, ikisi de elinize sorunsuz ulaşacaktır. Ulaşmama gibi sorunla karşılaşırsanız dispute açarak sorunu çözebiliriz.

Abi benimde ilk siparişimi verdim ama bana daha kargo gelmedi ptt merkez postanede diyor gittim yok

Yeni konular

Geri
Yukarı