AliExpress ödeme ekranında tax

sinan3

Hectopat
Selamlar. AliExpress'ten sipariş vermeden önce satıya mesaj attım kargoyu ücretsiz yapabilir mi diye. Satıcı olumlu dönüş yaptı ve kargo ücreti kadar indirim verdi. Ancak şimdi de ödeme kısmında 3 USD tax gözüküyor. Bu nedir? Satıcıya sordum, o ücreti ben tahsil etmiyorum ve ne olduğunu bilmiyorum dedi. AliExpress'ten birçok kez alışveriş yaptım. Daha önce hiç tax'i direkt ödemedim. PTT görevlisine kapıda ödedim hep.

Şimdi benim çekindiğim nokta; AliExpress benden 3USD tax alacak, PTT de kapıda vergi ister mi? Tahminimce ister. PTT bunu affetmez :D
Bu konuda tecrübesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Sipariş ekranında vergiyi ödediğiniz zaman PTT kargo teslim etmiyor. Direkt Aras Kargonun tesisine gidip orada işlem görüyor ve dağıtıma çıkarıyorlar. Kapıda herhangi bir ücret ödemiyorsunuz.

Bazı ürünlerde vergi kısmı çıkıyor AliExpress'de onu ödediğiniz takdirde kapıda bir şey ödemiyorsunuz ve kargoyu Aras Kargo getiriyor diye biliyorum.

Teşekkürler. Başka satıcıdan bulamazsam sanırım bu siparişi vereceğim. Her seferinde şansımı deneyip satıcıya mesaj atıyorum ücretsiz kargo istiyorum ama bulmak çok zorlaştı.

Geri
Yukarı