AliExpress PTT Kargo ile gelen ürünlere vergi ödenir mi?

bjkworld26

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• AMD Ryzen 5 3600 • MSI B450M-A Pro Max • Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB • 240 GB Gigabyte SSD / 500GB Samsung 970 EVO Plus / 2 TB western Green HDD • Kingston Beats 16 GB 3600 MHz RAM.
Arkadaşlar AliExpress'ten kuaför makası aldım. Ürün normalde 150 TL civarı fakat yeni kullanıcıya özel 15 TL indirime girmiş. Yani makası 15 TL'ye aldım ve gönderim ücreti 47 TL. Ödeme aşamasında 28.75 TL gibi bir de vergi ödedim. Makas toplamda 91 lira filan mal oldu. Neyse ürünüm kargoya verildi. Bugün PTT Kargo'ya verilmiş. Benim anlamadığım birçok kez AliExpress'ten ürün aldım. Hep Aras Kargo'ya verilirdi. Bu sefer PTT'ye verilmiş. PTT değince aklıma para isteyecek bunlar kesin diyorum. Vergisini filan aldılar siparişte ama tekrardan çıkabilir mi? PTT gönderi numarası ile girdiğimde ücretler resimdeki gibi gözüküyor ama gene de bu PTT'ye güvenmiyorum. Daha önce sipariş esnasında vergisini ödeyipte PTT Kargo ile ürünü gelen ve para ödeyen ya da ödemeyen var mı?

Dosya Ekleri

• SS.jpg
    SS.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 102
Arkadaşlar AliExpress'ten kuaför makası aldım. Ürün normalde 150 TL civarı fakat yeni kullanıcıya özel 15 TL indirime girmiş. Yani makası 15 TL'ye aldım ve gönderim ücreti 47 TL. Ödeme aşamasında 28.75 TL gibi bir de vergi ödedim. Makas toplamda 91 lira filan mal oldu. Neyse ürünüm kargoya verildi. Bugün PTT Kargo'ya verilmiş. Benim anlamadığım birçok kez AliExpress'ten ürün aldım. Hep Aras Kargo'ya verilirdi. Bu sefer PTT'ye verilmiş. PTT değince aklıma para isteyecek bunlar kesin diyorum. Vergisini filan aldılar siparişte ama tekrardan çıkabilir mi? PTT gönderi numarası ile girdiğimde ücretler resimdeki gibi gözüküyor ama gene de bu PTT'ye güvenmiyorum. Daha önce sipariş esnasında vergisini ödeyipte PTT Kargo ile ürünü gelen ve para ödeyen ya da ödemeyen var mı?
Bir daha kargo ücreti ödemezsiniz. Birde dostum konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Aliexpress'ten uzun süredir alışveriş yapıyormuşsunuz. Hiç gelmeyen ürün veya gelen bozuk ürün gibi sorunlar yaşadınız mı? İade süreci hakkında bilginiz var mı? Gelmeme ihtimali olan ürünler var mıdır, varsa nelere dikkat etmeliyiz ürün seçerken?

Bir daha kargo ücreti ödemezsiniz. Bir de dostum konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. AliExpress'ten uzun süredir alışveriş yapıyormuşsunuz. Hiç gelmeyen ürün veya gelen bozuk ürün gibi sorunlar yaşadınız mı? İade süreci hakkında bilginiz var mı? Gelmeme ihtimali olan ürünler var mıdır, varsa nelere dikkat etmeliyiz ürün seçerken?

Kargo ücretinden ziyade tekrar vergi öder miyi mi sormuştum. Şu ana kadar aldığım ve gelen ürünlerde hiçbir problem yaşamadım. Hepsi bire bir geldi. Vergisi satın alırken çıkan ürünlerde gelmeme gibi bir durumun olacağını zannetmiyorum.

Kargo ücretinden ziyade tekrar vergi öder miyi mi sormuştum. Şu ana kadar aldığım ve gelen ürünlerde hiçbir problem yaşamadım. Hepsi bire bir geldi. Vergisi satın alırken çıkan ürünlerde gelmeme gibi bir durumun olacağını zannetmiyorum.
Link Mesela bunda teslimat 21 mart diyor. Erken geleceğini düşünmüyorum ama yine de şubat sonu gelme şansı yani orda yazan tarihten erken gelme ihtimali var mıdır?

Link mesela bunda teslimat 21 Mart diyor. Erken geleceğini düşünmüyorum ama yine de şubat sonu gelme şansı yani orada yazan tarihten erken gelme ihtimali var mıdır?

Şu ana kadar aldıklarım Max 15 gün sürdü gelmesi. Satıcı hemen kargoya verirse 10-15 gün arası gelir. En son saat aldım 10 gündür kargoya vermedi mesela. Kargoya bugün vermiş onu da 15 gün sonra gelir sanırım. Toplamda 25 gün olacak ilk defa.

Kargom bugün geldi. Para filan ödemedim. Bilginize arkadaşlar.

Konu kapanabilir

Yeni konular

Geri
Yukarı