Aliexpress'den alınan ürün teslim edilmedi.

Etzzel

Hectopat
Aliexpress'den kulaklık sipariş ettim 3 adet ürünler gümrüğü vs geçti ancak çok uzun zamandır Gaziantep'de bekliyor. En son kargo durumu "Soruşturma Başlatıldı" olarak güncellendi. Bunun anlamı nedir? Neler oluyor? Ayrıca kargo PTT kargonun takip sisteminde gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 54
Abi bicak filan mi aldin? Illegal bir sey aldiysan bunun yasanmasi normal.
Kulaklık aldım diyor, soruşturma muhtemelen sen gidip almadığın içindir yada aynı satıcı arkadaşın da dediği gibi illegal bir şey satıyor olabilir ve yanlışlıkla o illegal ürünü sana kargolamıştır ama bu çok düşük bir ihtimal.

Abi bicak filan mi aldin? Illegal bir sey aldiysan bunun yasanmasi normal.

Kulaklık aldım diyor, soruşturma muhtemelen sen gidip almadığın içindir yada aynı satıcı arkadaşın da dediği gibi illegal bir şey satıyor olabilir ve yanlışlıkla o illegal ürünü sana kargolamıştır ama bu çok düşük bir ihtimal.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, satın aldığım satıcı güvenilir bir satıcı ve kulaklık satın aldım herhangi bir illegal ürün değil. İşin garip yanı kargo PTT sisteminde gözükmüyor, ama 17track üzerinden takip edebiliyorum.

Vegi vs hiç bir şey çıkmadı. Ek olarak satın aldığım ürün aşağıdadır.

Screenshot-2.png

Cevaplarınız için teşekkür ederim, satın aldığım satıcı güvenilir bir satıcı ve kulaklık satın aldım herhangi bir illegal ürün değil. İşin garip yanı kargo PTT sisteminde gözükmüyor, ama 17track üzerinden takip edebiliyorum.

Vegi vs hiç bir şey çıkmadı. Ek olarak satın aldığım ürün aşağıdadır.

Screenshot-2.png
İstersen yarın bir PTT şubesine git, eğer orada yoksa geri yollanmıştır muhtemelen.

Ürün PTT sisteminde gözükmediği için herhangi bir işlem yapmıyorlar. Gaziantep'e gelen ürünü bu kadar bekletip neden göndersinler ki? Kaldı ki gönderecek olsalar gümrükte göndermezler mi?
PTT bu sağı solu belli olmuyor sistemde gözükmüyorsa geri yollamışlardır bile, ya da sisteme girmeyi unutmuş bile olabilirler burası Türkiye her şey olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı