Aliexpress'den RAM alınır mı?

UfukErsoy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070Ti
i7 12700h
32gb ddr5 4800mhz ram
2+1tb ssd
2k 165hz
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Malum dolar 7 olduğu için ülkede her şeyin fiyatı uçmuş durumda. 2. el RAM'lere bile sıfır fiyatı yazan insanlar var her yerde. Aliexpress'de 8 GB DDR4 2666MHz RAM 170 TL. 14 TL indirim kuponum var alsam gümrük vergisinde veya virüs konusunda sorun yaşar mıyım? Anakartım BIOS üzerinden yükseltirsen 2400MHz'e kadar destekliyor ama ileriye dönük olsun diye 2666 almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
%20 gümrük vergisi ödüyorsunuz bildiğim kadarıyla.

Evet ab üyesi olmayan ülkelerden gelirse öyleymiş tahmini ne kadar ücret öderim bir bilginiz var mı? Daha önce 4+4 ECC RAM bellek almıştım 12 TL ödemiştim toplam.

170 TL ise mantıken 34 TL ödemeniz gerekli, fiyatı 22 eurodan yüksek çünkü. Ama kesin bir şey söyleyemem, bunu farklı yansıtanlar da var.

170 TL ise mantıken 34 TL ödemeniz gerekli, fiyatı 22 Euro'dan yüksek çünkü. Ama kesin bir şey söyleyemem, bunu farklı yansıtanlar da var.

22.01 Euro yapıyor 01 için ek ücret alırlar mı? Virüs konusunda sıkıntı olur mu sizce?

Alabilirler. Ama geçenlerde kargonun geldiğine dair bir konu okumuştum.

İnşallah almazlar satıcıya mesaj atıp ücreti düşük gösterme gibi şeylerden bahsediyorlar işe yarar mı sizce? Kargolar geliyormuş zaten de RAM+virüs yollarlarsa diye sordum :D RAM sonuçta sabunlu suyla yıkayamam.

Geri
Yukarı