Aliexpress'den Sipariş Sonrası Yapılacaklar

Kargolama süresi satıcıdan satıcıya üründen ürüne değişmekte. Sizin aldığınız ürün için 4 gün süre belirlenmiş. İsterseniz 3. gün sonunda satıcıya mesaj atabilir, ürün stokta kalmamış başka bir yerde yok ise kargolama süresini kendiniz biraz daha uzatabilirsiniz. Yine de kargolanmaz ise ücret iadesi yapılacaktır. İster Aliexpress kuponu alıp başka bir alışverişte kullanabilirsiniz isterseniz de kartınıza iade isteyebilirsiniz.
Muhtemelen en geç Pazartesi günü kargolanacaktır. Aldığınız satıcı 4 yıldır açık ve %98 olumlu yorumu var. Yani güvenilir birileri :)

Diğer sorunuz için ise, ürünü onayladıktan sonra eğer 15 gün geçmemiş ise;
Buy Products Online from China Wholesalers at Aliexpress.com
adresine gidin. Oradan ürünü bulun, hemen sağında "Confirmation received" yazıyordur muhtemelen. Altında "Open Dispute" olması gerek. Ona bastığınızda bir sayfa açılır. Oradan tekrar "Open Dispute" deyin. Bu sayede doğrudan Aliexpress ile görüşebilir, ürünün gelmediğini, yanlışlıkla aile bireylerinizden birisinin onayladığını anlatabilirsiniz. Onaylamamış olsaydınız ücret iadesi kesinlikle yapılıyor. Ancak onayladığınız için, biraz da şansınıza kalmış.
Ancak onayın üzerinden 15 gün geçmiş ise, maalesef yapılabilecek bir şey yok. Tamamen satıcının insiyatifine kalmış bir durum.
Cidden çok teşekkür ederim, umarım diğer benim gibi endişe veya bilgi sahibi olmak isteyen insanlarda yararlanır.
Bu arada o eski ürünümün üzerinden 1 ay geçmiş o yüzden artık bir şey olacağını sanmıyorum. Zaten satıcıya mesaj attım ama geri dönmedi. Neyse olsun bundan ümitliyim.

Bugün bir eposta geldi ve ürünüm yanlış anlamadıysam kargoya verilmiş. Fakat Aliexpress'de ürün hala aşağıdaki resimdeki gibi gözüküyor. Ürünüme ne oldu şimdi ve ne yapmam gerek?

P_20171211_170403_vHDR_Auto_1.jpg z.jpg

Artık takip kodunu görebiliyorum ve sanırsam yolda değil mi?

Screenshot_20171212-075644.jpg Screenshot_20171212-075652.jpg

Arkadaşlar az önce baktım yeniden: kargoda bir sürü şey olmuş ve 60 güne çıkartılmış süre, acaba ne oldu?

Screenshot_20171212-170659.jpg

Dostum bir şey olduğu yok oturup bekleyeceksin muhtemelen ücretsiz kargo seçtin ve o kargoyu takip edemezsin random kod veriyorlar arada bir güncelleniyor sende aaa şurdaymış aaa burdaymış diyorsun. Sipariş edip unutuyorsun gelince de sürpriz yapılmış gibi mutlu oluyorsun.

Dostum bir şey olduğu yok oturup bekleyeceksin muhtemelen ücretsiz kargo seçtin ve o kargoyu takip edemezsin random kod veriyorlar arada bir güncelleniyor sende aaa şurdaymış aaa burdaymış diyorsun. Sipariş edip unutuyorsun gelince de sürpriz yapılmış gibi mutlu oluyorsun.
:D Ne güzel açıkladınız öyle valla ya insanın içten içe gülesi geliyor. Gerçekleri bir insan ancak bu kadar güzel anlatabilirdi teşekkür ederim. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı