Aliexpress'ten alışverişin vergisi ne kadardır?

Hocam selamünaleyküm. Ben bu aralar Aliexpress'te 0.09TL'lik ürünler görüyorum. Bu ürünlerden birini alırsak dolandırılır mıyım? Bir de vergisi kaç TL olur?

Eki Görüntüle 1125852
Alırsan dolandırılmazsın ürün 3 ay içinde gelmezse paran hesabına iade oluyor. Büyük ihtimalle 14-16tl vergi gelir.

Yalnız şu toz maskesini beğendim, hırsızlık yapmak için birebir. Öneririm.

Bu her ürün için tek tek mi oluyor yoksa topluca sipariş etsek 1 sefer mi ödüyoruz damga ve gümrük sunum ücretini.
Toplu sipariş edersen gümrükte takılır çünkü fazla sipariş edersen ticaret katagorisine giriyor.

Bu site üzerinden dolandırılan varmı cidden?
Arkadaşım sipariş verip ürün gelmeden bir hafta önce iptal ediyor. Hem parasını alıyor hem ürün geliyor.

Bende bir çok kez alışveriş yaptım hiç sorun yaşamadım. Bedava ürün bile aldım sadece gümrük vergisi 15 tl birşey ödedim. Bluetooth kulaklık ürünüydü ve 2 adet göndermişlerdi.

Arkadaşının kafa zehir

Toplu sipariş edersen gümrükte takılır çünkü fazla sipariş edersen ticaret kategorisine giriyor.

Orada toplu derken aynı ürünü değil de farklı farklı 3-5 ürün sipariş etsem hepsine ayrı ayrı mı öderim diye sormak istemiştim. Öyle olunca yine ticaret mi sayılıyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…