AliExpress'ten ekran kartı fanı alınır mı?

GoSqer

Hectopat
Türkiye'de en ucuzu 400 TL'ye listelenen RX580/RX590 fanından sipariş etmek istiyorum fakat 15TL'lik ürüne 53TL vergi çıkıyor.
Bu vergilendirme hiç normal gelmedi ve vergilendirme mevzuatına baktığımda şu şekilde bir hesaplamayla karşılaştım.

1. -Gümrük vergisi: %20
  2. -Gümrük sunum ücreti: 12 TL.
  3. -Damga pulu vergisi: 1 TL.
  4. -ÖTV kapsamındaki ürünler için + %20

Bu şekilde hesapladığımda 15TL'lik ürün için 19TL vergi ödemem gerekli. Fakat 53 TL olarak gözüküyor.
Her ne olursa olsun bu fanı sipariş edeceğim. Çünkü Türkiye'de 400TL minimum. Asıl sorum ise sipariş edersem orijinal fanlar gibi iş görür mü? Çöp gibi işe yaramaz bir ürün ise almak istemem. Şimdiden teşekkürler.

Ürün linki:

Satıcı puanı iyi duruyor. Genellikle fan satıyormuş zaten. Pek sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Peki teşekkür ederim, sadece 3 Ocak teslim tarihi çok canımı sıktı. Ekran kartı fansız çalışıyor ve yük altında 90 dereceyi geçiyor. Ve 1 kere de Premiere Pro kullanırken kendini kapattı. Yapacak bir şey yok sanırım. Sipariş geçiyorum teşekkürler tekrardan.

Türkiye'de en ucuzu 400 TL'ye listelenen RX580/RX590 fanından sipariş etmek istiyorum fakat 15TL'lik ürüne 53TL vergi çıkıyor.
Bu vergilendirme hiç normal gelmedi ve vergilendirme mevzuatına baktığımda şu şekilde bir hesaplamayla karşılaştım.

Bu şekilde hesapladığımda 15TL'lik ürün için 19TL vergi ödemem gerekli. Fakat 53 TL olarak gözüküyor.
Her ne olursa olsun bu fanı sipariş edeceğim. Çünkü Türkiye'de 400TL minimum. Asıl sorum ise sipariş edersem orijinal fanlar gibi iş görür mü? Çöp gibi işe yaramaz bir ürün ise almak istemem. Şimdiden teşekkürler.

Ürün linki:

İlk siparişe özel indirim beni çıldırtmıştı. Hatta ekran kartı bile almıştım 5 kat ucuzuna. Büyük ihtimal sorun çıkarmaz ancak iade problem oluyor sadece.

Peki teşekkür ederim, sadece 3 Ocak teslim tarihi çok canımı sıktı. Ekran kartı fansız çalışıyor ve yük altında 90 dereceyi geçiyor. Ve 1 kere de Premiere Pro kullanırken kendini kapattı. Yapacak bir şey yok sanırım. Sipariş geçiyorum teşekkürler tekrardan.

Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın, linkteki ürünün tıpatıp aynısından sipariş vermiştim. Satıcı bana ürünlerin sıfır olduğunu söyledi. Ürün şu an 3. gününde "the seller has shipped your package" durumunda görünüyor 1 gün sonra hemen kargoya verildi. Size kargo kaç günde ulaştı? Ve kargo şirketine (PTT) sonradan ücret ödediniz mi?

Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın, linkteki ürünün tıpatıp aynısından sipariş vermiştim. Satıcı bana ürünlerin sıfır olduğunu söyledi. Ürün şu an 3. gününde "the SEL'ler has shipped your package" durumunda görünüyor 1 gün sonra hemen kargoya verildi. Size kargo kaç günde ulaştı? Ve kargo şirketine (PTT) sonradan ücret ödediniz mi?

Sonradan ücret ödenmiyor, kargo nereden çıktığına ve nereye gideceğine bağlı en geç 1 hafta içinde gelir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı