AliExpress'ten kargo ne zaman gelir?

africamerica

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba!
AliExpress'ten birkaç sipariş vermiştim ve hepsinde "uzun mesafeli taşıyıcıya devredildi" adlı güncellemeden Max 1 gün sonra Çin'deki gümrük işlemlerine başlanmıştı. Fakat aşağıda da belirttiğim gibi bu kargom için 29 Mart'tan beri herhangi bir güncelleme olmadı. Normal şartlarda ve aynı tarihlerde sipariş verdiğim kargolar en fazla 1 gün sonra Çin gümrüğüne ve akabinde uçağa giderken bu kargom tam tamına 3 gündür bir (1) aşamayı atlayamadı. Normal olduğunu sanmıyorum ama sizlerin düşüncelerini de merak ediyorum. Aynı gün kargoya verilen siparişler çoktan Türkiye topraklarına ulaşmışken bu kargodaki sorun ne olabilir? İlerleyen birkaç günde de değişiklik olmazsa ne yapabilirim?

1711998775759.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çin Gümrükten geçmiş taşıta binildirildikten sonra 2 hafta 3 hafta sonra türkiyeyeye gelir gümrükte 1 hafta 3 gün bir zaman kalır sonra PTT'den gelir.

Çin Gümrükten geçmiş taşıta binildirildikten sonra 2 hafta 3 hafta sonra türkiyeyeye gelir gümrükte 1 hafta 3 gün bir zaman kalır sonra PTT'den gelir.

Maalesef Çin gümrüklerinden geçmedi henüz. Aşağıdaki siparişimdeki sıralamaya göre bir sonraki aşamada Çin gümrük işlemlerine başlanması gerekiyor ama başlanmadı 3 gündür. Zaten Çin gümrüklerinden sonra 1-2 gün içinde Türkiye'ye geliyor ve sonra Türkiye'deki gümrük işlemlerine başlanıyor. Sizin bahsettiğiniz süreler eskide kaldı. Benim anlatmak istediğim şey aslında 2 ayrı siparişin aşama süreleri arasındaki fark. Mesela aşağıdaki siparişte "uzun mesafeli taşıyıcıya devredildi" aşamasından yaklaşık 1.5 gün sonra Çin'deki gümrük işlemleri başlamış. Aynı şekilde başka siparişimde 1 gün sonra başlamış.

1711999975037.png

Yeni konular

Geri
Yukarı