AliExpress'ten mutfak bıçağı gelir mi?

Makaleler
13
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: Ryzen 5 1600AF 3.8 All Core / Asrock B450M Pro4 / HyperX Fury 2x8 3600Mhz Cl16 OC / SilverStone PermaFrost 240 / EVGA RTX 3060Tİ FTW3 Ultra LHR / XPG İnvader
Aslında sorum gayet basit Çin üzerinden beğendiğim bir Çin satırı alacağım ve gümrükte takılıp takılmayacağını merak ediyorum. Bunu nedeni ise bana vergi fiyatı çıkarması.

Göstermem gerekirse aynı bu şekilde.

Ürün yukarıdaki arkadaş 20 CM paslanmaz çelik bir ürün. Kesici delici alet getirilmesi yasak diye biliyorum ancak bazı yerlerde değişti evinize kadar getiriliyor artık vb. dendi.

Bu ürün bana takılmadan etmeden gelir mi, yoksa gümrükte takılıp elime ulaşmaz mı?

Vergisini ödeyebiliyorsan geleceğini düşünüyorum.

Emniyet genel müdürlüğü kesici ve delici aletler genelgesine bakmak lazım. Bir zaman avcılar bıçak getirtmeye çalışıyordu ama gümrüğe takılıp emniyete hesap verdikten sonra ya alabiliyorlardı veya suçlu duruma bile düşebiliyorlardı. Almadan önce emniyete danışıp mevzuata takılmayın.

Trendyol vs bakın isterseniz daha az zahmetli olur.

Trendyol vs bakın isterseniz daha az zahmetli olur.

Baktım ki genel olarak Amazon'da var bu ürünler genel fiyat skalası 600₺ ve üzeri ben yarıfiyatına alabileceksem açıkçası buradan almanın da pek bir mantığı yok.

%99 geçmez. Bununla ilgili bir kanun var ama amazondan bazı alanlarda geçmiş. Belirsiz o yüzden.

%99 geçmez. Bununla ilgili bir kanun var ama Amazon'dan bazı alanlarda geçmiş. Belirsiz o yüzden.

Bıçağı köreltip göndermelerini istesem de herhalde yine girmez içeri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…