Aliexpress'ten RAM almak güvenilir mi?

emirhan "pamda"

Hectopat
Aliexpress'ten RAM almayı düşünüyorum ama gümrük olayları veya hasarlı gelmesi gibi bazı yazılar okudum. Tam güvenemedim, daha önce alan veya sorun yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aliexpress üzerinden anakart siparişi vermiştim. Bilgisayar parçaları genelde 2. el oluyor. aldığım üründe 90 gün garanti vardı, 20-30 gününün kargoda geçtiğini de unutmayın. Aldığım ürüne gelirsek, üründe sıkıntı yoktu, sorunsuz çalışıyordu yaklaşık 10 aydır da kullanıyorum hala bir sorunu yok. gümrüğe sunma ücreti adı altında 4-5 tl bedel ödemiştim. gümrük vergisi çıkmamıştı. alım yaparken satıcı puanına ve alacağınız üründen kaç tane sipariş vermişler bunlara bakın, ürün yorumları falan çok önemli.

Genelde internet kafeden düşme, 2. el oluyor satılan ürünler. Yine de bahsettiğiniz sorunlarda satıcı kalitesi önemli oluyor. Örneğin ben Aliexpress'ten saat almıştım ve arka camını kendi hatamdan dolayı kırmıştım. Satıcıya aynen bunu iletip, sadece arka kapağı satın almam mümkün mü diye sormuştum. Satıcı aynı saatten bir adet daha ücretsiz olarak göndermişti bana. Satıcı güvenilirliği çok önemli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı