[Alındı] Gigabyte GTX 750 ve İ3 4170 tabanlı sistem incelemesi

Herkese selam arkadaşlar. Kaşla göz arası bir vakit buldum ve topladığım sistemlerden birisinin yarım yamalakta olsa bir incelemesini yaptım. Geçtiğimiz günlerde aldığımız GTX 750 ve İ3 4170 tabanlı sistemi inceleyeceğiz.

1-) MSI H81M P33
anakart.jpg

2-) Kingston 8 GB 1333 MHz CL9 RAM
BELLEK.jpg

3-) İ3 4170
işlemci.jpg

4-) Frisby 8870-G 500 watt
kasa.jpg

5-) Toshiba DT01ACAXXX 500 GB HDD
HDD.jpg

Gigabyte GTX 750 2 GB (TI yok)
gpu.jpg

Donanımlar bunlar arkadaşlar. Bütün parçalar toplam 1400 TL tuttu. Normal şartlar altında 1500-1600 TL arasına denk geliyor ama bayikanalı olduğumuz için biraz ucuza geldi diyebilirim. EXA'dan alındı.

Sistemin artıları ve eksileri:

Sistem çok ucuza geldi ve kısabildiğimiz her şeyden kıstık diyebilirim. Oyun performansını altta izleyeceğiniz videolardan görebilirsiniz. Son derece akıcı bir oyun deneyimi sunuyor. Aklınızda aldığım bazı donanımlar ile ilgili "Neden bunu tercih etti acaba?" dediğinizi duyar gibiyim. Normalde arkadaşın 1300 TL bütçesi vardı ve doların gazabına uğradık. Kısabildiğimiz kadar kıstık oyun performansını fazla etkilemeden.

Anakart:
Sistem 3-4 sene update edilmeden gideceği için bu anakartı tercih ettik. Hem çok ucuz, hem donanımları sorun çıkartmadan destekliyor. Daha önce bu anakart ile çok sistem topladım ve bir sorun yaşatmadı bana.

RAM:
RAM'in MHz değeri 1333 olanı seçtik. Zira indirimdeydi ve 20 TL cebimizde kaldı. Zaten MHz'nin APU hariç sistemlerde oyun performansına gözle görülür bir etkisi yok.

İşlemci:
İ3 4170 seçtik. Zaten çok güçlü kartların bile yükünü kaldırdığı için fazla fazla elimizin altında güç bulunsun dedik. G3258 alacaktık aslında ama stokta yoktu ve İ3 4160'dan daha ucuza geldi İ3 4170.

Kasa:
"Frisby alalım. Belki düzeltmişlerdir kendilerini, hem paramız cebimizde kalır." Dedik. Allah cezamızı verdi. Arkadaşlar, kasanın sökülür ön plakasının altı kırık çıktı. Kasa son derece kalitesiz materyallerden yapılmış ve elinizle kablo büker gibi bükebilirsiniz.

PSU:
FOEM marka ve kasa ile birlikte geliyor. 12V kanalından 288 watt veriyor. PSU son derece geri akıllı insanlar tarafından tasarlanmış ve 12V 4PIN kablosu o kadar kısaki mümkün değil kasanın arkasından geçirmek veya ekran kartının üstünden geçirmek. Neredeyse geri gönderecektik ama son anda ekran kartının altından geçirebileceğimizi düşündük ve yine de zar zor geçirebildik.

Ekran kartı:
Ekran kartı gayet güzel fakat yukarıda resimde gördüğünüz fanın etrafındaki siyah plaka serçe parmağı yardımı ile rahat bir şekilde kırılabilir. Sanki emanet tutturmuşlar oraya. Yani Gigabyte'a pek yakıştıramadım açıkçası. Bütçemiz düşük diye bu kadar dandik fan korumalığı takmamaları lazımdı bence.

inceleme 1.jpg
inceleme 2.jpg
inceleme 3.jpg

2 adet oyun test etmeye vaktimiz oldu:
Not: ShadowPlay ile çekilmiştir.

GTA 5
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BF4
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Okuduğunuz ve izlediğiniz için teşekkürler. Sistemi alacak arkadaşlara tavsiyem bu kasadan uzak durun.

Kusura bakmayın videoları izleyemiyorum internet problemim var. Acaba ayarlar ne durumda ve ortalama kaç fps alındı taklibi bir bilgi verirseniz minnettar kalırım. Aynı sistemi bende toplamak istiyorum ama dolar fırladı ve ekran kartı olarak ne alsam? Kafam çok karışt. 450tl bütçe ile hangi ekran kartını alabilirim de en fazla performansı alabilirim diye düşünüyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı