Alındı: MSI GL62M 7RDX

Bir hayırlı olsun alırım dostlar. :)

i5-7300HQ 8 GB RAM 1 TB HDD 5400 RPM GTX 1050 2 GB.

GL62M 7RDX-2699XTR-BB5730H8G1T0XX

Windows sağ tık sorununu halleden ve masaüstü PC'den vazgeçmemi sağlayan @Recep Baltaş üstadımıza ayrıca teşekkürler. Bu sorun yüzünden almayacaktım az daha ama son incelemelerinde halledildiğini gördüm ve gerçekten yok öyle bir sorun arkadaşlar. :D

Ürün fotğrafını atmak isterdim ama telefonda yüzlerce resim var ve içlerinden seçmek işkence. :/
Adsız-min.png
Ön inceleme:
GTA 5 ayarları. Texture (bellek yetmiyor belleği görmezden gel yaptığımda oyunda kaplamalar sapıtıyor. :D) normal diğer hepsi full. 2x MSAA Nvidia TXAA. 1.5 saat oynamamın sonucunda ısı değerleri. Turbo Fan açık şekilde. Turbo fan kapatıldığında 73 derece üstünü görmedim ama felaket ısınıyor klavye. Klimalı ortamda 60 derece arkadaşlar üstüne çıkmıyor. Sanırım bu laptop sadece kışın oynamak için tasarlanmış. :D İyi ki 1050 Ti modeline 5K TL vermemişim. Yoksa geri iade ederdim çok para verip bir de ısındığı zaman acısı tarif edilemez arkadaşlar. 3586 TL'ye aldım.
Ekranı IPS panel gibi. Sanki biraz bunalıklık var gibi ama bilemiyorum hiç daha önce böyle bir laptop kullanmadım yani ne desem yalan olur.

Klavye aydınlatmalı Steelseries. Diğer klavyelerle arasında fark yok gibi. :D

Bir de 39 TL'ye Logitech fare aldım mis gibi arkadaşlar Steelseries'in 170 TL fiyatlı faresi gibi tuş tıklama hissiyatı var. MSI sitesinde laptopa ait sürücüleri bulamadım. HDD içinde ayrılmış olarak geliyor. Normal kullanımda bile klavye ısınıyor. Tek tuş turbo fan var ama kulaklıksız kullanılmıyor kesinlikle. 5400 RPM disk. SSD veya M.2 SATA SSD almak zorundayım yoksa çöp bu laptop gerçekten açılış süreleri aşırı yavaş :D

Bir de arkadaşlar bu laptop ile ilgili ekran sürücüsü falan var mı acaba?
GL62m 7RDX.

@Recep Baltaş Üstadım laptop bu linkteki sürücüleri destekliyor mu acaba? i7 linkteki ama benimki i5. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
ben de bu laptopu almayı düşünüyorum alınırmı beni pişman edermi klavye çok ısınıyor demişsiniz gerçekten öylemi yoksa teknik bir sorunmu eğer alırsam yanında birde m2 ssd alıcam eğer ssd takarsam garanti dışına çıkmaz değilmi lütfen acil cevaplayabilirmisin indirim bitmeden karar vermem lazım
Konuyu biraz hortlattım ama 😀.
Kesinlikle almalısın bende senin gibi yaklaşmıştım ama laptop bir harika dostum. Sadece hdd yüzünden yavaş açılıyor. Başka da bir sıkıntı yaşamayacağına inanıyorum. Ben laptopu zorladığımda en fazla 65-70 arası oldu ısısı (turbo fan kapalı iken) ama turbo fanı açında en az 5 derece fark ediyor fps açısından da gayet rahatım çoğu oyunu gayet rahat oynayabiliyorum. Ve msi'ın sunmuş olduğu dragon center programı ile kendine overclocklu turbo mod ayarlayabiliyorsun kesinlikle tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı