[Alındı] Ryzen 5 1600 ve GTX 1060 Sistem

Arkadaşlar merhaba, Hepsiburada indirimleri sırasında aldığım sistemi göstermek istiyorum. Sistem 1080p için alınmıştır. Monitörü çok önceden aldığım için ona göre bir sistem kurdum. Şimdiki aklım olsa 60Hz yerine tabi ki 144Hz alırdım ama şuan da benim için çok sıkıntı değil. Sistemden genel olarak memnunum, çok ekstra bir kasa toplaması yapmadım kablolama çok iyi olmadı ama yine de şimdilik idare eder diye düşünüyorum. Öncelikle bileşenler şudur;
Bana göre sistemin en önemli eksiği SSD ama onu da en kısa sürede almayı düşünüyorum. Aslında elimdeki bütçeye göre onu alamadım ama çok da kafaya takmıyorum sistem kendini ne kadar sürede açacaksa o kadar sürede açsın artık yapacak bir şey yok :) Sizden isteğim ne gibi bir takviye yapabilirim ya da yapmama gerek var mı ?

Resimlere geçelim;
20170822_194040.jpg
20170831_215922.jpg
20170831_220642.jpg
asd.jpg

Dediğim gibi pek başarılı bir kablolama olmadı ama içime sindi sayılır. Şimdilik pek oyun testleri yapamadım ama beni 1080p 60 Hz'de götürür gibime geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080P 60 FPS çok rahat götürür. Ancak anakartı keşke Gigabyte tercih etseydiniz. Sağlık olsun oyun testlerinizi bekliyorum.

NOT: Kablolama daha güzel olabilirdi. @Jira bize yardımcı olabilir. :)

O sisteme o kasa olmamış. 150 TL daha fazla verseydin hem çok daha kaliteli bir kasa alırdın hemde böyle kötü kablolama olmazdı. PSU bölmesi yok. HDD, SSD saklama yeri yok. Ferah değil. Sisteme bu kadar para verip neden dandik kasa alıyorsunuz ki? Dediğin gibi en kısa zamanda SSD al ve Windows'u ona kur.

Kasa olarak Aerocool Aero 300 tercih edilebilirdi aynı fiyattalar ama Aero 300 size daha iyi kablolama imkanı sunuyor ayrıca yandaki cam paneli daha kaliteli.

Ben kasadan memnunum kablolama işi de içime sindi. SSD olarak m2 alırım saklama yeri olması şart değil. SSD aldığım zaman daha tatmin edici olacak.

Ekran kartına sağ yandan hava veren kasanın ön kısmını mümkün olduğu kadar kablo yığınından arındırmaya çalışsan iyi edersin. Üstte DVD-ROM kapağı bölmesine fazla kabloları sıkıştırabilirsin. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı