[Alındı] Ryzen 5 5600X ve RTX 3070 sistem

Merhabalar arkadaşlar,
Tam 2 aydır bir fiil toplayacağım bilgisayarım üzerine uğraşıyordum. Yani her şeyi sıfırdan aldım. Masasından koltuguna kadar. 1 TB Samsung QVO hariç.( 2. el ama neredeyse sıfır.) Ne alsam, neyi alsam vs derken son haline getirdim. (aslında gelmedi yine değişiklik yaptım.) Bazı parçaları yurt dışından bazılarını ise Türkiye'den aldım. Toplam fiyat konusunda tam olarak bir fikrim yok çünkü yurt dışı kur vs derken karıştı ben de hesaplamadım açıkçası.
Bileşenlere gelirsek,
AMD Ryzen 5 5600X işlemci.
MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi anakart.
MSI RTX 3070 Suprim ekran kartı.
Corsair dominator Platinum RGB 32 GB 3000 MHz CL15 RAM.
Corsair HX850I Platinum PSU.
Corsair iCUE H150I Elite capellix 360mm sıvı soğutma.
Cooler Master TD500 kasa.
Samsung 980 Pro 1 TB SSD.
Samsung 860 QVO 1 TB SSD.
Xiaomi 34" 3440x1440p 144 Hz ultrawide kavisli monitör.
Corsair MM300 xxl klawye ve mouse pad.
Radragon K586-PRO brahma mekanik klawye.
Redragon lamia 2 H320 RGB 7.1 USB kulaklık.
Redragon M910 Ranger mouse.
Rampage KL-R40 throne oyuncu koltuğu.
Masayı sanayi de kestirdim Mdf'den. Ayaklar da Ikea'dan aldım 5 adet.
Değişiklik yaptım kısmına gelirsek eğer, kasayı ve hazır sıvı soğutmayı satıyorum. Bu kasa yerine Phanteks P500A mesh drgb kasa geliyor. Hazır sıvı soğutma yerine de Corsair Custom sıvı soğutma geliyor. Daha önceden Custom tecrübem var. Zaten imzamda da var konusu.
Bu parçalarda gekdikten sonra kuruluma geçeceğim. Muhtemelen haftaya olur. Detaylı inceleme ve kurulum konusu gelecek.
Şu anki ürünlerin fotoğrafı,

20210222_215126.jpg

Bu arada ses sistemine değinmedim. 2014 veya 2015'de aldığım Samsung soundbar. Toplam 320 Watt güç çıkışı var.

Görüşmek üzere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Kurulumu yaptıktan sonra mutlaka paylaşacağım fotoğrafları. Güzel bir inceleme konusuda olacak zaten.

En çok merak edilen her zaman ki gibi toplam fiyat. :) Dediğim gibi net bir şey hesaplamadım. Çünkü yurt dışından aldığım bazı ürünlerde kısmi vergi iadesi oldu. Son değişiklikleri eklersem şayet çok rahat 20 bin üzerinde. Kurulum bittiğinde hemen hemen net fiyatı da çıkartırım.

Suprim Amazon Almanya'dan doğru tahmin. :) Suprim X için çok bekledim ama olmayınca bıraktım peşini. Suprim'e razı oldum. :D

Meslek kısmına gelirsek, tesisat kontrol teknikeriyim. Şuan ki mevcut hal ile bu sistem zor. Biraz biriktirmiştim kalan kısmı da taksitle aldım. Ama sizin de dediğiniz gibi harcamayı bilmek çok önemli. Yoksa ne kadar kazanırsanız kazanın hiç bir anlamı ve yararı olmaz.

Makalaler kısmından bakar iseniz önce ki inceleme konularımı görürsünüz. Her ne kadar onlar 2015-2016 yıllarına ait olsa da yine en az o şekilde bir inceleme konusu açacağım kapsamlı şekilde.
Son parçalarda geldi. :) Artık bir kaç gün sürecek kurulum işlemlerine başlayacağım. :)

Ekran Alıntısı.PNG

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. :)

Kurulumu yaptıktan sonra mutlaka paylaşacağım fotoğrafları. Güzel bir inceleme konusuda olacak zaten.

En çok merak edilen her zaman ki gibi toplam fiyat. :) Dediğim gibi net bir şey hesaplamadım. Çünkü yurt dışından aldığım bazı ürünlerde kısmi vergi iadesi oldu. Son değişiklikleri eklersem şayet çok rahat 20 bin üzerinde. Kurulum bittiğinde hemen hemen net fiyatı da çıkartırım.

Suprim Amazon Almanya'dan doğru tahmin. :) Suprim X için çok bekledim ama olmayınca bıraktım peşini. Suprim'e razı oldum. :D

Meslek kısmına gelirsek, tesisat kontrol teknikeriyim. Şuan ki mevcut hal ile bu sistem zor. Biraz biriktirmiştim kalan kısmı da taksitle aldım. Ama sizin de dediğiniz gibi harcamayı bilmek çok önemli. Yoksa ne kadar kazanırsanız kazanın hiç bir anlamı ve yararı olmaz.

Makalaler kısmından bakar iseniz önce ki inceleme konularımı görürsünüz. Her ne kadar onlar 2015-2016 yıllarına ait olsa da yine en az o şekilde bir inceleme konusu açacağım kapsamlı şekilde.
Son parçalarda geldi. :) Artık bir kaç gün sürecek kurulum işlemlerine başlayacağım. :)

Ekran Alıntısı.PNG
Kendi mesajımın arkasına atınca yeni mesaj gibi olmuyordu ben de kendimi cevaplayayım dedım. :)
Kasa bitti topladım tamamiyle. 2 güde bitirdim komple.

kasa son hal.JPG
pc.JPG

Şimdi diyeceksiniz kasa solda olmalı. Henüz akım korumalı uzatma almadığım için ve boşta uzatmam olmadığı için kasayı prize yakın tutmak zorunda kaldım. Artık onu temin edince kasayı sola alacağım. Kabloları da güzelce düzenlerim. Sonrası uykusuz geceler. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı